Etnologia – antropologia kulturowa

Etnologia – antropologia kulturowa

Etnologia – antropologia kulturowa studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Interesujesz się człowiekiem, jego dokonaniami i kulturą, a Twoja wrażliwość pozwala Ci na dostrzeganie kulturowego aspektu każdej sytuacji społecznej? Jeżeli tak studia na kierunku Etnologia – antropologia kulturowa mogą okazać się dobrą okazją do przełożenia Twoich zainteresowań na edukacje i pracę zawodową.

 

Program studiów i przedmioty

Czego zatem nauczysz się w ramach studiów Etnologia – antropologia kulturowa? Przede wszystkim skupisz się na wiedzy teoretycznej z zakresu dziedzictwa kultury Polski i Europy. Nacisk będzie kładziony na aspekt wielokulturowości i tolerancji przy jednoczesnym godzeniu tych podstaw z własną tożsamością kulturową. Studia przygotują Cię do aktywnego życia kulturowo-społecznego. Co więcej, przewidziany jest również blok zajęć praktycznych, który przygotuje Cię do przyszłego zawodu.

 

Praca po studiach

A gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Etnologia – antropologia kulturowa? Po ukończeniu studiów będziesz w pełni przygotowany do podjęcia pracy we wszelkich – społecznych, samorządowych, rządowych i międzynarodowych instytucjach, które swoją działalnością nawiązują do dziedzictwa kultury oraz zajmują się rozwiązywaniem problemów społeczno-kulturowych. Będziesz mógł również pracować w firmie z zakresu szeroko pojętej reklamy i marketingu – przygotowywać kampanie czy prowadzić badania opinii publicznej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z z wyżej wymienionym zawodów to na pewno jest to kierunek dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na etnologię – antropologię kulturową, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ETNOLOGIA – ANTROPOLOGIA KULTUROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ETNOLOGIA – ANTROPOLOGIA KULTUROWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Humanistyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując etnologię – antropologię kulturową

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • ogólnej wiedzy humanistycznej oraz wiedzy specjalistycznej z zakresu etnologii,
  • problematyki zjawisk kulturowych, organizowania i funkcjonowania kultury oraz znaczenia kultury i historycznej zmienności form kulturowych w etno-kulturowej różnorodności świata – od poziomu lokalnego i regionalnego do europejskiego i globalnego,
  • terminologii i metodologii badań etnologii i antropologii kulturowej, w tym metodyki badań terenowych oraz metodologii innych dziedzin badań nad kulturą,
  • osiągnięć metodologicznych oraz osiągnięć badawczych dotyczących badań nad tożsamością etniczną i kulturową oraz badań nad sztuką, a także z zakresu teorii kultury,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku etnologia – antropologia kulturowa

  Absolwent kierunku etnologia – antropologia kulturowa znajdzie zatrudnienie jako:
  • badacz opinii publicznej,
  • pracownik firmy marketingowej lub zajmującej się szeroko pojętą reklamy,
  • pracownik instytucji społecznych, samorządowych, rządowych i międzynarodowych, które swoją działalnością nawiązują do dziedzictwa kultury oraz zajmują się rozwiązywaniem problemów społeczno-kulturowych.

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ETNOLOGIA – ANTROPOLOGIA KULTUROWA

  Komentarze (0)