Studia na kierunku Kultura i sztuka współczesna oferują pozyskanie kompleksowej i opartej na solidnej podbudowanie wiedzy teoretycznej, a także poznanie metod badawczych. Realizowany program nauczania obejmuje moduły, wśród których wyróżnić można: systemy organizacji kultury, współczesna kultura artystyczna, kuratorstwo i promocja sztuki, czy przemysł kultury.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Kultura i sztuka współczesna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku Kultura i sztuka współczesna zdobywają szczegółową wiedzę dotyczącą złożonych związków szeroko rozumianej kultury i twórczości artystycznej z innymi obszarami życia społecznego, takimi jak gospodarka, czy polityka, z uwzględnieniem różnorodnych odniesień, oddziaływania społecznego, czy też przemian o charakterze historycznym i światopoglądowym.
W toku studiów studenci zaznajamiają się z ekonomicznymi, prawnymi, społecznymi i kulturowymi uwarunkowaniami różnych rodzajów działalności związanej z funkcjonowaniem podmiotów sektora kultury, nabywają umiejętności rozpoznawania i krytycznej interpretacji faktów, procesów i zjawisk zachodzących we współczesnej kulturze, a także rozwijają kompetencje analityczne i badawcze.
Ponadto, studenci Kultury i sztuki współczesnej pozyskują wiedzę o współczesnych systemach organizacji kultury oraz różnych formach i modelach finansowania instytucji sektora kultury, jak również zaznajamiają się z tematyką promocji wydarzeń kulturalnych, marketingu oraz public relations.
3. Gdzie studiować kulturę i sztukę współczesną
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek kultura i sztuka współczesna: