1. Tryb i typ studiów
Studia na kierunku Zarządzanie miastem możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie miastem: podstawy działalności biznesowej, podstawy marketingu, społeczne aspekty zarządzania, narzędzia informatyczne w zarządzaniu, prawo cywilne i handlowe.
Zarządzanie miastem jest kierunkiem, który zakłada pozyskanie wiedzy i umiejętności zarządczych odnoszących się do zarządzania w jednostkach samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem miast i ich obszarów funkcjonalnych.
Studenci tego kierunku będą poszukiwać odpowiedzi na wiele pytań, z czego jedno z nich brzmi: co sprawia, że miasta odnoszą sukces gospodarczy?
Studia na kierunku Zarządzanie miastem ukierunkowane są nie tylko na rozwijanie kompetencji menedżerskich, ale także na rozwijanie aktywnych postaw zarówno w sferze pracy indywidualnej, jak i zespołowej, z naciskiem położonym na umiejętność konstruktywnego prezentowania własnych poglądów i opinii.
Zarządzanie miastem to kierunek, którego program nauczania obejmuje zagadnienia uniwersalne dla nauk o zarządzaniu oraz tematy ściśle powiązane z funkcjonowaniem miast.
Studenci poznają zagadnienia związane z zarządzaniem infrastrukturą miejską, ekonomiką miast, marketingiem miast, finansami publicznymi, zarządzaniem gospodarką mieszkaniową, zarządzaniem gruntami, czy zarządzaniem środowiskiem w miastach.
Szeroki wachlarz umiejętności wyniesionych z zajęć stanowić ma podstawę do pełnienia funkcji administracyjnych i zarządczych w instytucjach zarządzających miastem i jego obszarem funkcjonalnym.
Zarządzanie miastem jest kierunkiem, który zazwyczaj występuje tylko na jednym stopniu kształcenia, ale jego rosnąca popularność może sprawić, że formuły nauczania będą ulegać zmianom.
3. Dla kogo ten kierunek
Współcześnie w dobie wzmożonego rozwoju miast i zauważalnego wzrostu migracji wewnętrznych z małych wsi do dużych ośrodków aglomeracyjnych, dużą wagę przykłada się do zarządzania terytorialnego, które jest przyczyną prawidłowego funkcjonowania miasta i wszystkich związanych z tym kwestii.
Dlatego też rynek pracy jest otwarty dla specjalistów w tej dziedzinie, którzy potrafiliby kompleksowo zająć się ogólnie pojętym rozwojem miasta, marketingiem i nadzorowaniem jednostek samorządu terytorialnego.
Jako odpowiedź, zarówno na potrzeby zmieniającego się świata, jak i niszy na rynku pracowniczym, powstały niezwykle innowacyjne, interesujący i zarazem perspektywiczne studia, zarządzanie miastem. I
ch program skierowany jest do wszystkich osób, których charakteryzuje kreatywne myślenie, otwarty umysł oraz niezłomność w dążeniu do obranych celów. Jeżeli ten opis idealnie do Ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten ciekawy kierunek!
4. Gdzie studiować Zarządzanie miastem
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Zarządzanie miastem: