Management

Management

Studia na kierunku management możesz podjąć na 7 uczelniach publicznych oraz 26 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Management stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku management

Uczelnie, gdzie management jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Finanse i rachunkowość stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Wydział Ekonomii i Finansów UE Wrocław stopień: (I) (II) , czas trwania: 2 lata • 3 lata

Specjalności na kierunku finance

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Studia II stopnia stopień: (II) , czas trwania: 2 lata

Specjalności na kierunku global business, finance and governance

Pokaż więcej

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Bachelor in business administration stopień: (I) , czas trwania: 3 lata

Specjalności na kierunku bachelor in business administration

Popularne miasta

Często wybierane

Filtrowanie
Miasto

Management studia - kierunek studiów

Studia na kierunku management to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku management
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku management możesz podjąć na 7 uczelniach publicznych oraz 26 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | management - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia management charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku management: digital marketing, e-commerce, entrepreneurship, general aviation management, hospitality management, international business, international business management, international finance and accounting.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku management najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, geografia. 

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku management:

  • fizyka,
  • fizyka i astronomia,
  • geografia,
  • język obcy,
  • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Management - zasady rekrutacji

Dalsza część artykułu pod reklamą

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując management?

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku Management: Business Communication, Customer Behaviour, International Law, Customer Behaviour, International Logistics.

Czego nauczysz się jako adept tego kierunku? W zależności od tego, która dziedzina zarządzania będzie najbliższa Twoim zainteresowaniom, będziesz mógł wybrać jedną ze specjalizacji, takich jak: zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzenie przedsiębiorstwem czy zarządzanie i organizacja w turystyce biznesowej.

Poznasz strukturę oraz sposób funkcjonowania firm, przedsiębiorstw i organów administracyjnych, by z łatwością identyfikować ich potrzeby oraz prognozować dedykowane im rozwiązania zarządcze.

Weźmiesz udział w zajęciach z komunikacji, także tej prowadzonej w wielokulturowym środowisku, poznasz język biznesu, nauczysz się skutecznie rozwiązywać problemy, negocjować i prowadzić mediacje z poszanowaniem zasad i kodów kulturowych obowiązujących w danym środowisku biznesowym.

Będziesz przygotowany do projektowania innowacyjnych procesów i systemów, które wspierają proces podejmowania decyzji, dowiesz się, przed jakimi wyzwaniami stoi osoba zarządzająca projektem, logistyką czy transportem. Już podczas studiów będziesz miał okazję do wkroczenia w międzynarodowe środowisko dzięki licznym wymianom studenckim i letnim szkołom językowym.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • teorii i praktyki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi
  • sposobów zarządzania przedsiębiorstwem
  • sposobów zarządzania turystyką biznesową
  • negocjacji i mediacji
  • rozwiązywania sporów
  • komunikacji interpersonalnej
  • specyfiki międzynarodowych rynków finansowych
  • projektowania procesów i systemów usprawniających zarządzanie i podejmowanie decyzji
  • praktycznej umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie
  • języka biznesu
  • podstaw marketingu
  • podstaw ekonomii

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia an kierunku management?

Przed koniecznością podjęcia jakiejś wiążącej decyzji stajemy niemal codziennie, od czasu do czasu mając do czynienia z takimi postanowieniami, które wpływają na całe nasze życie, jak na przykład wybór kierunku studiów. Bez względu na sytuację, w której się znajdziemy, proces decyzyjny przebiega w ten sam sposób: przyglądamy się naszemu położeniu, identyfikujemy problem, układamy sobie w głowie potencjalny plan działania, przeglądamy wachlarz alternatyw by wreszcie pójść jedną z wielu możliwych dróg.

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek management realizuje program z obszaru nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin , dzięki czemu absolwenci będą mogli poszczycić się kompleksowym wykształceniem z tego obszaru tematycznego.

Studia te można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się w wybrane dni tygodnia. Wybierając studia zaoczne, będziesz uczęszczał na weekendowe zjazdy.

 

Studia na kierunku management możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na anglojęzyczny kierunek management będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu czy zarządzania.

Jako student dowiesz się więcej na temat specyfiki funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych, a także poznasz zaawansowane techniki zarządzania różnorodnymi aspektami działania firmy.

Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru finansów i rachunkowości oraz gospodarki światowej i poszczególnych rynków finansowych. W siatce zajęć znajdzie się także wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

  • Introduction to Business
  • Introduction to Accounting
  • Introduction to Microeconomics
  • Financial Accounting
  • Organizational Behavior

W czasie studiów będziesz zobowiązany do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Aktualną ofertę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku management zyskasz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się zarządzania zasobami ludzkimi, projektami czy finansami danej firmy. Co więcej. Poznasz nowoczesne techniki marketingowe i dowiesz się jak zastosować je w praktyce.

Jako student zrealizujesz także obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Wszystkie zajęcia na powyższych studiach będą prowadzone w języku angielskim, dlatego też rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jeśli potrafisz wyobrazić sobie przeniesienie takiego schematu na płaszczyznę zarządzania złożonym, międzynarodowym przedsiębiorstwem, jesteś konkretny, odpowiedzialny i odnajdujesz się w kierowaniu grupą ludzi, lubisz wielozadaniowy tryb pracy, szybko uczysz się języków i chcesz rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne, zyskując jednocześnie możliwość pracy w wielokulturowym środowisku, studia na kierunku management mogą się okazać tym, czego szukasz.

 

5. Gdzie studiować management

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek management:

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku management trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku management trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Natomiast jeżeli wybierzesz studia magisterskie, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry lub półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku management?

Praca po studiach

Na jaką karierę masz szansę, gdy ukończysz studia na kierunku management? Bez problemu odnajdziesz się w szeregach zespołów zarządzających firmami i przedsiębiorstwami z różnych branż, w działach marketingu, finansów i zasobów ludzkich firm i instytucji, czy też w agencjach konsultingowych.

Będziesz mógł wykorzystać swoje umiejętności w rozwijaniu kariery menadżera, szkoleniowca, tutora biznesu, doradcy personalnego oraz zawodowego i specjalisty zatrudnionego w szeregach instytucji badawczo-rozwojowych.

 

Absolwent kierunku management znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • menadżer średniego lub wysokiego szczebla
  • członek zarządu w firmach i przedsiębiorstwach różnych branż
  • pracownik organów administracyjnych
  • kierownik procesu logistycznego w firmach i przedsiębiorstwach
  • doradca personalny lub zawodowy
  • tutor biznesu
  • autor i organizator szkoleń biznesowych
  • specjalista ds. marketingu
  • projektant systemów wspierających proces zarządzania

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Management studia niestacjonarne

Management studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Management studia I stopnia

Management studia II stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku management

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Studia I stopnia

Rozwiń

Studia II stopnia

Rozwiń

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Dalsza część artykułu pod reklamą

W jakich firmach możesz pracować po kierunku management

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku Management

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)