Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materaiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa). Jest to kierunek stricte ścisły i techniczny, a więc dla osób, którym matematyka i fizyka nie są obce, a ponad to mają pokaźną wyobraźnię przestrzenną.

Mechanika i budowa maszyn natomiast dostarczy Ci podstawową oraz rozszerzoną wiedzę z zakresu budowy, wytwarzania i ekspolatacji maszyn. Poznasz zasady mechaniki i projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. W planie zajęć znajdą się takie przedmioty jak inżynieria wytwarzania, termodynamika techniczna, automatyka i robotyka, mechanika techniczna, wytrzymałość materiałów czy mechanika płynów. Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany do realizowania procesów wytwarzania i montażu maszyn. Nie będzie dla Ciebie tajemnicą dobór materiałów inżynierskich czy posługiwanie się nowoczesnymi technikami komputerowymi w produkcji.

Inżynieria materiałowa natomiast skupia się najbardziej na fizyce, chemii i informatyce. Oba kierunki studiów jednak nie różnią się od siebie pewnymi treściami dotyczącymi choćby materiałoznawstwa. Treści kształcenia obejmują wiedzę o materiałach inżynierskich metalowych, ceramicznych, polimerowych i kompozytowych, o tym jak prawidłowo dobierać owe materiały zależnie od zastosowań. Przedmiotami z jakimi możesz spotkać się w swoim planie zajęć jest metodyka badania materiałów, technologia procesów materiałowych, termodynamika techniczna, elektrotechnika i elektronika czy zintegrowane systemy zarządzania.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa), na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka i astronomia, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA MIĘDZYKIERUNKOWE: INŻYNIERIA MECHANICZNA I MATERIAŁOWA (MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, INŻYNIERIA MATERIAŁOWA)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

   Absolwent kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • przedsiębiorstwach i firmach zajmujących się budową maszyn
   • serwisach naprawczych
   • fimach zajmujących się innowacjami robotycznymi i automatycznymi
   • zakładach przemysłowych
   • działach produkcji materiałowej

   Komentarze (0)