Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

Dodaj do ulubionych

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materaiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa). Jest to kierunek stricte ścisły i techniczny, a więc dla osób, którym matematyka i fizyka nie są obce, a ponad to mają pokaźną wyobraźnię przestrzenną.

 

Program studiów i przedmioty

Mechanika i budowa maszyn natomiast dostarczy Ci podstawową oraz rozszerzoną wiedzę z zakresu budowy, wytwarzania i ekspolatacji maszyn. Poznasz zasady mechaniki i projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. W planie zajęć znajdą się takie przedmioty jak inżynieria wytwarzania, termodynamika techniczna, automatyka i robotyka, mechanika techniczna, wytrzymałość materiałów czy mechanika płynów. Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany do realizowania procesów wytwarzania i montażu maszyn. Nie będzie dla Ciebie tajemnicą dobór materiałów inżynierskich czy posługiwanie się nowoczesnymi technikami komputerowymi w produkcji.

Inżynieria materiałowa natomiast skupia się najbardziej na fizyce, chemii i informatyce. Oba kierunki studiów jednak nie różnią się od siebie pewnymi treściami dotyczącymi choćby materiałoznawstwa. Treści kształcenia obejmują wiedzę o materiałach inżynierskich metalowych, ceramicznych, polimerowych i kompozytowych, o tym jak prawidłowo dobierać owe materiały zależnie od zastosowań. Przedmiotami z jakimi możesz spotkać się w swoim planie zajęć jest metodyka badania materiałów, technologia procesów materiałowych, termodynamika techniczna, elektrotechnika i elektronika czy zintegrowane systemy zarządzania.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa), na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka i astronomia, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA MIĘDZYKIERUNKOWE: INŻYNIERIA MECHANICZNA I MATERIAŁOWA (MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, INŻYNIERIA MATERIAŁOWA)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Jak wyglądają studia na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którym zależy na połączeniu nauki z innymi aktywnościami powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci powyższego kierunek będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych oraz informatycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Podstawy nauki o materiałach
   • Metody numeryczne i statystyka
   • Wytrzymałość elementów maszyn
   • Podstawy konstrukcji maszyn

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa), zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się wytwarzania recyklingu materiałów inżynierskich. Studenci poznają także zasady obsługi i konstrukcji specjalistycznych maszyn. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera.

   Czas trwania studiów na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

   Absolwent kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • przedsiębiorstwach i firmach zajmujących się budową maszyn
   • serwisach naprawczych
   • fimach zajmujących się innowacjami robotycznymi i automatycznymi
   • zakładach przemysłowych
   • działach produkcji materiałowej

   Komentarze (0)