Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
        Typ uczelni
          Więcej filtrów
          Poziom studiów
            Forma studiów
              Czas trwania

                Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

                Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) studia - kierunek studiów

                 

                Dla kogo ten kierunek

                Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materaiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa). Jest to kierunek stricte ścisły i techniczny, a więc dla osób, którym matematyka i fizyka nie są obce, a ponad to mają pokaźną wyobraźnię przestrzenną.

                 

                Program studiów i przedmioty

                Mechanika i budowa maszyn natomiast dostarczy Ci podstawową oraz rozszerzoną wiedzę z zakresu budowy, wytwarzania i ekspolatacji maszyn. Poznasz zasady mechaniki i projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. W planie zajęć znajdą się takie przedmioty jak inżynieria wytwarzania, termodynamika techniczna, automatyka i robotyka, mechanika techniczna, wytrzymałość materiałów czy mechanika płynów. Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany do realizowania procesów wytwarzania i montażu maszyn. Nie będzie dla Ciebie tajemnicą dobór materiałów inżynierskich czy posługiwanie się nowoczesnymi technikami komputerowymi w produkcji.

                Inżynieria materiałowa natomiast skupia się najbardziej na fizyce, chemii i informatyce. Oba kierunki studiów jednak nie różnią się od siebie pewnymi treściami dotyczącymi choćby materiałoznawstwa. Treści kształcenia obejmują wiedzę o materiałach inżynierskich metalowych, ceramicznych, polimerowych i kompozytowych, o tym jak prawidłowo dobierać owe materiały zależnie od zastosowań. Przedmiotami z jakimi możesz spotkać się w swoim planie zajęć jest metodyka badania materiałów, technologia procesów materiałowych, termodynamika techniczna, elektrotechnika i elektronika czy zintegrowane systemy zarządzania.

                Jakie przedmioty zdawać na maturze?

                Żeby dostać się na studia na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa), na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: informatyka, fizyka i astronomia, matematyka.

                Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) - zasady rekrutacji

                • Terminy rekrutacji

                • Czas trwania

                • Przedmioty maturalne

                • Limity

                • Progi

                Jak wyglądają studia na kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)?

                 

                1. Typ i tryb studiów

                Kierunek studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którym zależy na połączeniu nauki z innymi aktywnościami powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

                Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

                 

                2. Program studiów i przedmioty

                Studenci powyższego kierunek będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych oraz informatycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

                • Podstawy nauki o materiałach
                • Metody numeryczne i statystyka
                • Wytrzymałość elementów maszyn
                • Podstawy konstrukcji maszyn

                 

                3. Nabywane umiejętności

                Osoby, które aplikują na kierunek studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa), zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się wytwarzania recyklingu materiałów inżynierskich. Studenci poznają także zasady obsługi i konstrukcji specjalistycznych maszyn. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.

                Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

                Studia pierwszego stopnia na kierunku międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera.

                Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa)

                Absolwent kierunku studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) znajdzie zatrudnienie w/jako:
                • przedsiębiorstwach i firmach zajmujących się budową maszyn
                • serwisach naprawczych
                • fimach zajmujących się innowacjami robotycznymi i automatycznymi
                • zakładach przemysłowych
                • działach produkcji materiałowej

                Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

                Filtrowanie
                Województwo
                  Poziom studiów

                  Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

                  Filtrowanie
                  Województwo
                    Poziom studiów

                    Teraz najważniejsze

                    matura 2024

                    zmiany na maturze 2024

                    arkusze maturalne

                    wyniki matur 2023

                    rekrutacja na studia

                    studia

                    kierunki studiów

                    studia podyplomowe

                     

                    Ciekawe

                     


                    gdzie studiować

                     

                     

                    Nadchodzące wydarzenia

                    Komentarze (0)