AUDYTOR ENERGETYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

AUDYTOR ENERGETYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku audytor energetyczny - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Uczelnia Łukaszewski w Warszawie

   Uczelnia Łukaszewski w Warszawie

   Audytor energetyczny - studia podyplomowe

   Studia na kierunku audytor energetyczny studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku audytor energetyczny - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów zjazdy, online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku audytor energetyczny - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | audytor energetyczny - studia podyplomowe - uczelnie >

   Adresatami studiów są przede wszystkim absolwenci studiów magisterskich lub inżynierskich na kierunkach związanych z architekturą, budownictwem, energetyką i inżynierią środowiska, którzy chcieliby zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania audytu energetycznego. Studia mogą być także odpowiednie dla rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości czy pracowników spółdzielni mieszkaniowych i urzędów.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Rekrutacja na kierunek audytor energetyczny może się wiązać ze spełnieniem większej ilości wymagań. Często mogą w niej wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły studia magisterskie na dowolnej specjalizacji lub inżynierzy architektury, budownictwa, energetyki, ochrony środowiska i pokrewnych. Nauka może się wiązać z dodatkowymi kosztami np. czesnym. Na kierunku może obowiązywać limit miejsc. Warto więc zadbać o terminowość i poprawność wysyłanych zgłoszeń i dostarczanych dokumentów.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYTOR ENERGETYCZNY?

   Zajęcia na kierunku audytor energetyczny realizowane są w trybie niestacjonarnym, a część z nich może odbywać się online dzięki narzędziom do nauki na odległość. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną na wykładach oraz trenują umiejętności praktyczne na ćwiczeniach. Sale wykładowe wyposażone są zwykle w sprzęt multimedialny. Zajęcia prowadzone są najczęściej przez pracowników akademickich uczelni, doświadczonych audytorów energetycznych oraz innych specjalistów. Studia mogą także pomóc w zdobyciu uprawnień do wykonywania oceny energetycznej bez konieczności podchodzenia do dodatkowych egzaminów państwowych.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku audytor energetyczny możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku audyt energetyczny otrzymują szeroką wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii m.in. słonecznej, geotermalnej, wiatru czy wody. Dowiadują się, jakie są systemy dostarczania energii do mieszkań i budynków wolnostojących np. kolektory słoneczne i pompy ciepła. Mogą zapoznać się z podstawami budownictwa oraz prawa budowlanego i energetycznego w kraju i Unii Europejskiej. Studenci mogą także uzyskać informacje na temat metodyk obliczeń w różnych aspektach kontroli budynków i lokali mieszkalnych. Uczą się często, jak prawidłowo przeprowadzić audyt energetyczny i remontowy oraz w jaki sposób sporządzić z niego świadectwo. W programie mogą się znaleźć zajęcia omawiające narzędzia komputerowe wspomagające czynności audytowe. Słuchacze zapoznają się również z zasadami ustalania taryf dla ciepła, gazu i elektryki. Dodatkowo mogą się przekonać, jak wygląda ocena klimatyzacji i wentylacji z uwzględnieniem przepisów pożarowych.

   Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie audytor energetyczny, to np.:

   • zasoby paliwowe i nowoczesne technologie energetyczne
   • programy perspektywiczne, technologie i urządzenia
   • budynek energooszczędny i pasywny
   • ocena stanu ochrony cieplnej budynku

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYTOR ENERGETYCZNY?

   Studia na kierunku audytor energetyczny trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYTOR ENERGETYCZNY?

   Absolwenci kierunku audytor energetyczny są przygotowani do pracy w zawodzie. Mogą sporządzać ocenę energetyczną budynków oraz wydawać świadectwa charakterystyki energetycznej. Zdobyta wiedza może się także przydać np. w zarządzaniu nieruchomościami lub w pracy w spółdzielniach mieszkaniowych, urzędach miejskich i gminnych. Absolwenci mogą także spróbować swoich sił w pełnieniu funkcji doradczych w zakresie energetyki i zgodności budynków z prawem i dyrektywami Unii Europejskiej.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku audytor energetyczny to m.in.:

   • audytor energetyczny

    

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku AUDYTOR ENERGETYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (1)

   Martysia odpowiedz

   Uważam, że ten zawód jest naprawdę przyszłościowy, dlatego sama zdecydowałam się zrobić podyplomówkę na WSKZ, po której będę się starała o uprawnienia. Robię te studia online, bo nie mam z kim dzieciaków zostawić na weekend, tak mi wygodniej. Uczę się zazwyczaj gdy młodzi idą spać. ;)