INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Dodaj do ulubionych

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku inteligentne technologie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

 
Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek inteligentne technologie zdobędą kompleksową wiedzę informatyczną i techniczną. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat logistyki i transportu oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w różnych dziedzinach przemysłu. Ponadto nauczą się projektowania systemów produkcyjnych, programowania w systemach CAD/CAM/CAE, zarządzania strategicznego i wdrażania inteligentnych technologii wytwarzania.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w zawodzie projektantów informatycznych systemów zarządzania, menedżerów, specjalistów ds. transportu i logistyki, inżynierów systemów informatycznych. Ponadto mogą założyć własną działalność gospodarczą.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kandydaci na kierunek inteligentne technologie powinni spełnić szereg odpowiednich warunków określonych przez daną uczelnię wyższą, tym samym wyróżniając się na tle innych osób aplikujących na powyższe studia.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku inteligentne technologie to:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu

Inteligentne technologie stopień: (II)
tryb: stacjonarne

INTELIGENTNE TECHNOLOGIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inteligentne technologie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTELIGENTNE TECHNOLOGIE?

Inteligentne technologie znajdują zastosowanie w niemal każdym dziedzinie przemysłu. Dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny, posiadających odpowiednią wiedzę i wykształcenie. Podczas kształcenia na kierunku inteligentne technologie studenci będą mogli dokonać wyboru specjalizacji dopasowanej do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Ponadto skupią się oni na doskonaleniu umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej praktyce zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inteligentne technologie możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W ramach kształcenia na kierunku inteligentne technologie studenci zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, informatycznych i technicznych. Podczas studiów skupią się na doskonaleniu kompetencji menedżerskich, takich jak zdolność komunikacji czy zarządzania. Ponadto nauczą się wielu cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w swojej codziennej pracy zawodowej.

Podczas licznych zajęć i warsztatów studenci dowiedzą się więcej na temat projektowania i organizacji systemów produkcyjnych. Co więcej zyskają zdolność wdrażania inteligentnych systemów wytwarzania, modelowania 3D i projektowania w systemach CAD/CAM. Ponadto nauczą się zarządzania strategicznego i zarządzania innowacjami, a także tworzenia dużych zbiorów danych Big Data. Co więcej, poznają wybrane języki programowania i nauczą się ich praktycznego wykorzystania.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTELIGENTNE TECHNOLOGIE?

Studia na kierunku inteligentne technologie trwają 1,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INTELIGENTNE TECHNOLOGIE?

Ukończenie studiów technicznych otwiera wiele zawodowych drzwi zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci kierunku inteligentne technologie znajdą zatrudnienie w firmach transportowych i logistycznych na stanowisku inżyniera, konsultanta lub projektanta. Równie ciekawą opcją będzie związanie swojej przyszłości z firmami produkcyjnymi i spedycyjnym. Po ukończeniu studiów można objąć stanowisko informatyka, serwisanta, testera oprogramowania, menedżera, konsultanta do spraw wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania. Studenci powinni rozważyć także założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie zatrudnienia w firmach międzynarodowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inteligentne technologie:

 • firmy logistyczne i transportowe

 • firmy spedycyjne

 • firmy produkcyjne

 • firmy informatyczne

 • branża IT

 • konsultant

 • informatyk

 • tester oprogramowania

 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTELIGENTNE TECHNOLOGIE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie