INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Techniki audiowizualne w dzisiejszych czasach są niezwykle popularne i wykorzystywane na szeroką skalę zarówno w projektach artystycznych, jak i użytkowych. Dynamiczny i prężnie rozwijający się rynek nowoczesnych technologii wymaga nieustannego wdrażania nowych rozwiązań i doskonalenia już istniejących. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby i tendencje panujące na współczesnym rynku pracy, powstał niezwykle przyszłościowy i interesujący kierunek inżynieria multimediów. Jest on skierowany do wszystkich tych, których interesują nauki ścisłe i techniczne oraz chcieliby związać z nimi swoją zawodową przyszłość. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to nie wahaj się i wybierz te studia, które umożliwią Ci rozwijanie swoich pasji i zdobywanie nowych, przydatnych i wzbogacających umiejętności.

 

Czego nauczysz się na kierunku inżynieria multimediów?

 

W trakcie studiów na kierunku inżynieria multimediów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z matematyki, fizyki i informatyki. Co więcej dowiesz się jak obsługiwać specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w technikach multimedialnych.

Podczas kursu zdobędziesz także umiejętności programistyczne, które są niezbędne do pracy w tym zawodzie. W toku nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie Ci odpowiadać pod względem tematycznym i spełni twoje oczekiwania. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje obrazu nauczysz się w jaki sposób tworzyć oprogramowanie służące do przetwarzania plików graficznych i multimedialnych oraz zapoznasz się z podstawami grafiki komputerowej i zasadami tworzenia animacji.

Natomiast ścieżka związana z reżyserią dźwięku sprawi, że staniesz się specjalistą od akustyki i przetwarzania sygnałów dźwiękowych. Dzięki tej niezwykle bogatej ofercie kształcenia będziesz miał szansę zdobycia różnorodnych umiejętności i rozwijania się na kilku polach jednocześnie, co niewątpliwie zaprocentuje w Twojej przyszłej karierze zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria multimediów będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, w tym programowania i informatyki oraz umiejętności obsługi specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w technikach multimedialnych.

Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę związaną ze swoim zawodem. Jako absolwent możesz pracować w pracowniach projektowych oraz jako grafik komputerowy. Co więcej możesz zawodowo zająć się tworzeniem animacji lub komputerowym montażem materiału audio i video. Po skończeniu odpowiedniej specjalizacji staniesz się specjalistą od spraw akustyki, co pozwoli Ci podjąć zatrudnienie w firmach zajmujących się nagłośnieniem imprez masowych, w tym także koncertów.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik studia fonograficznego, radiowego i telewizyjnego. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria multimediów powinieneś zdać maturę z przedmiotów takich jak: matematyka, język obcy, fizyka, chemia lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku inżynieria multimediów

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW:

  • wiedza z zakresu matematyki, fizyki i informatyki
  • umiejętność obsługi specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w technikach multimedialnych
  • znajomość technik grafiki komputerowej
  • umiejętność tworzenia animacji
  • umiejętność przetwarzania sygnałów dźwiękowych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW STUDIA NIESTACJONARNE

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW:

  • pracownie projektowe
  • grafik komputerowy
  • firmy zajmujące się nagłośnieniem
  • studio fonograficzne, radiowe i telewizyjnego

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW

Komentarze (0)