INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW

Studia na kierunku inżynieria multimediów możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Inżynieria multimediów stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria multimediów

Politechnika Lubelska

Inżynieria multimediów stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW studia-kierunek studiów

Studia na kierunku inżynieria multimediów to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku inżynieria multimediów
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria multimediów rozpocznie się 13 maja 2024 r. i potrwa do 18 lipca 2024 r. | inżynieria multimediów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku inżynieria multimediów możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | inżynieria multimediów - uczelnie >

 

Współczesne studia z inżynierii multimediów charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku inżynieria multimediów: film i montaż obrazu filmowego, realizacja obrazu, reżyseria dźwięku.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku inżynieria multimediów najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, biologia, matematyka, geografia, informatyka, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inżynieria multimediów:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • matematyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW:

Czego nauczysz się na kierunku inżynieria multimediów?

W trakcie studiów na kierunku inżynieria multimediów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z matematyki, fizyki i informatyki. Co więcej dowiesz się jak obsługiwać specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w technikach multimedialnych.

Podczas kursu zdobędziesz także umiejętności programistyczne, które są niezbędne do pracy w tym zawodzie. W toku nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie Ci odpowiadać pod względem tematycznym i spełni twoje oczekiwania.

Jeżeli zdecydujesz się na realizacje obrazu nauczysz się w jaki sposób tworzyć oprogramowanie służące do przetwarzania plików graficznych i multimedialnych oraz zapoznasz się z podstawami grafiki komputerowej i zasadami tworzenia animacji.

Natomiast ścieżka związana z reżyserią dźwięku sprawi, że staniesz się specjalistą od akustyki i przetwarzania sygnałów dźwiękowych. Dzięki tej niezwykle bogatej ofercie kształcenia będziesz miał szansę zdobycia różnorodnych umiejętności i rozwijania się na kilku polach jednocześnie, co niewątpliwie zaprocentuje w Twojej przyszłej karierze zawodowej.

 

W programie studiów na kierunku inżynieria multimediów znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Grafika inżynierska
 • Monitoring i analiza mediów
 • Podstawy elektroniki
 • Cyfrowe przetwarzanie dźwięku i obrazu
 • Metrologia
 • Narzędzia informatyczne
 • Wprowadzenie na rynek pracy i do działalności gospodarczej
 • Podstawy sieci komputerowych
 • Realizacja i posprodukcja dźwięku
 • Wstęp do mamtematyki

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza z zakresu matematyki, fizyki i informatyki
 • umiejętność obsługi specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w technikach multimedialnych
 • znajomość technik grafiki komputerowej
 • znajomość zasad tworzenia animacji
 • umiejętność tworzenia animacji
 • umiejętność przetwarzania sygnałów dźwiękowych

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria multimediów?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek inżynieria multimediów jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia w trybie stacjonarnym będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Program studiów niestacjonarnych realizowany będzie podczas weekendowych zjazdów.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne i artystyczne.

 

Studia na kierunku inżynieria multimediów możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku inżynieria multimediów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk technicznych, informatycznych, a nawet artystycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Inżynierie multimediów
 • Opracowanie danych pomiarowych
 • Autopromocja dzieł multimedialnych

W toku nauki, studenci będą zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę dostępnych modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku inżynieria multimediów będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jako student nauczysz się obsługi nowoczesnej elektroniki używanej na co dzień w projektach artystycznych i multimedialnych.

Studenci poznają także zasady tworzenia grafiki komputerowej, animacji oraz zastosowania technik multimedialnych. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Techniki audiowizualne w dzisiejszych czasach są niezwykle popularne i wykorzystywane na szeroką skalę zarówno w projektach artystycznych, jak i użytkowych. Dynamiczny i prężnie rozwijający się rynek nowoczesnych technologii wymaga nieustannego wdrażania nowych rozwiązań i doskonalenia już istniejących. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby i tendencje panujące na współczesnym rynku pracy, powstał niezwykle przyszłościowy i interesujący kierunek inżynieria multimediów. Jest on skierowany do wszystkich tych, których interesują nauki ścisłe i techniczne oraz chcieliby związać z nimi swoją zawodową przyszłość.

Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to nie wahaj się i wybierz te studia, które umożliwią Ci rozwijanie swoich pasji i zdobywanie nowych, przydatnych i wzbogacających umiejętności.

 

5. Gdzie studiować inżynierię multimediów

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria multimediów:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku inżynieria multimediów trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria multimediów będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria multimediów będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, w tym programowania i informatyki oraz umiejętności obsługi specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w technikach multimedialnych.

Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę związaną ze swoim zawodem. Jako absolwent możesz pracować w pracowniach projektowych oraz jako grafik komputerowy.

Co więcej możesz zawodowo zająć się tworzeniem animacji lub komputerowym montażem materiału audio i video. Po skończeniu odpowiedniej specjalizacji staniesz się specjalistą od spraw akustyki, co pozwoli Ci podjąć zatrudnienie w firmach zajmujących się nagłośnieniem imprez masowych, w tym także koncertów.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik studia fonograficznego, radiowego i telewizyjnego. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

 

Absolwent kierunku inżynieria multimediów znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • pracownie projektowe
 • grafik komputerowy
 • firmy zajmujące się nagłośnieniem
 • studio fonograficzne, radiowe i telewizyjnego

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria multimediów studia niestacjonarne

Inżynieria multimediów studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria multimediów studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria multimediów

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)