Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe

Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli kiedyś myślałeś o podjęciu nauki na studiach podyplomowych, ale nigdy nie zrobiłeś żadnego kroku w tym kierunku to najwyższy czas to zmienić. Jeśli jesteś absolwentem kierunku technicznego i pracujesz w branży energetycznej to być może zainteresuje się Cię propozycja studiów podyplomowych Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych. Zatem zapoznaj się z poniższym opisem, bo być może okaże się, że to jest to czego potrzebujesz!

 

Program studiów i przedmioty

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia będą realizowane w trakcie studiów? Na zajęciach zostaną przedstawione treści dotyczące takich obszarów jak dbanie o bezpieczeństwo w trakcie pracy, planowanie prac modernizacyjnych oraz przeprowadzanie oceny stanu zużycia poszczególnych materiałów. Oprócz tego zapoznasz się z systemami awaryjnego zasilania energią oraz sterowania, jak również otrzymasz niezbędną wiedzę z zakresu prawnych przepisów dotyczących ochrony środowiska. Co jeszcze zostało przygotowane dla studentów tego kierunku? W planie znalazły się także przedmioty poruszające problematykę ekonomiczności pracy zakładów energetycznych oraz wykorzystywania współczesnych technologii w tym obszarze.

 

Praca po studiach

Uzyskując dodatkowe wykształcenie, będziesz mógł podjąć pracę w elektrowniach i elektrociepłowniach. Oprócz tego nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w zakładach remontowych. Nie odkładaj swojego rozwoju zawodowego na później i zdecyduj się na studia podyplomowe na kierunku Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych!

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKSPLOATACJA ELEKTROWNI I ELEKTROCIEPŁOWNI PAROWYCH, GAZOWYCH I GAZOWO-PAROWYCH – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości zagadnień prawnych dotyczących ochrony środowiska
 • planowania prac remontowych i przygotowywania niezbędnych materiałów, jak również oceniania jakości przeprowadzonych działań modernizacyjnych
 • dysponowania wiadomościami dotyczącymi współczesnych urządzeń energetycznych
 • oceniania stanu zużycia materiałów
 • znajomości systemów awaryjnego zasilania energią

Jak wyglądają studia na kierunku eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia podyplomowe na kierunku eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i ścisłymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć dotychczasową wiedzę z obszaru nauk technicznych i ścisłych. Ponadto dowiesz się więcej na temat energetyki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Wywarzanie i sprzedaż energii w warunkach rynkowych
 • Rozruchy kotłów i turbin parowych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń termicznych
 • Pomiary emisji zanieczyszczeń

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim dowiesz się w jaki sposób stosować metody analiz inżynierskich oraz nowoczesne techniki pomiarowe. Ponadto nauczysz się dokonywać pomiarów emisji zanieczyszczeń oraz pomiarów drgań. Studenci będą mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, powszechnie stosowanych w branży energetycznej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia podyplomowe będą trwały rok, czyli dwa semestry. Po tym czasie otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych

Absolwent kierunku Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik elektrowni
 • pracownik elektrociepłowni
 • pracownik zakładów remontowych

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKSPLOATACJA ELEKTROWNI I ELEKTROCIEPŁOWNI PAROWYCH, GAZOWYCH I GAZOWO-PAROWYCH – STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia