Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe

Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe

Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli kiedyś myślałeś o podjęciu nauki na studiach podyplomowych, ale nigdy nie zrobiłeś żadnego kroku w tym kierunku to najwyższy czas to zmienić. Jeśli jesteś absolwentem kierunku technicznego i pracujesz w branży energetycznej to być może zainteresuje się Cię propozycja studiów podyplomowych Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych. Zatem zapoznaj się z poniższym opisem, bo być może okaże się, że to jest to czego potrzebujesz!

 

Program studiów i przedmioty

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia będą realizowane w trakcie studiów? Na zajęciach zostaną przedstawione treści dotyczące takich obszarów jak dbanie o bezpieczeństwo w trakcie pracy, planowanie prac modernizacyjnych oraz przeprowadzanie oceny stanu zużycia poszczególnych materiałów. Oprócz tego zapoznasz się z systemami awaryjnego zasilania energią oraz sterowania, jak również otrzymasz niezbędną wiedzę z zakresu prawnych przepisów dotyczących ochrony środowiska. Co jeszcze zostało przygotowane dla studentów tego kierunku? W planie znalazły się także przedmioty poruszające problematykę ekonomiczności pracy zakładów energetycznych oraz wykorzystywania współczesnych technologii w tym obszarze.

 

Praca po studiach

Uzyskując dodatkowe wykształcenie, będziesz mógł podjąć pracę w elektrowniach i elektrociepłowniach. Oprócz tego nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w zakładach remontowych. Nie odkładaj swojego rozwoju zawodowego na później i zdecyduj się na studia podyplomowe na kierunku Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych!

WAŻNE TEMATY

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKSPLOATACJA ELEKTROWNI I ELEKTROCIEPŁOWNI PAROWYCH, GAZOWYCH I GAZOWO-PAROWYCH – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE EKSPLOATACJA ELEKTROWNI I ELEKTROCIEPŁOWNI PAROWYCH, GAZOWYCH I GAZOWO-PAROWYCH – STUDIA PODYPLOMOWE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EKSPLOATACJA ELEKTROWNI I ELEKTROCIEPŁOWNI PAROWYCH, GAZOWYCH I GAZOWO-PAROWYCH – STUDIA PODYPLOMOWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • znajomości zagadnień prawnych dotyczących ochrony środowiska
  • planowania prac remontowych i przygotowywania niezbędnych materiałów, jak również oceniania jakości przeprowadzonych działań modernizacyjnych
  • dysponowania wiadomościami dotyczącymi współczesnych urządzeń energetycznych
  • oceniania stanu zużycia materiałów
  • znajomości systemów awaryjnego zasilania energią

  Jak wyglądają studia na kierunku eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych – studia podyplomowe?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Studia podyplomowe na kierunku eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

  Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i ścisłymi.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć dotychczasową wiedzę z obszaru nauk technicznych i ścisłych. Ponadto dowiesz się więcej na temat energetyki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • Wywarzanie i sprzedaż energii w warunkach rynkowych
  • Rozruchy kotłów i turbin parowych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń termicznych
  • Pomiary emisji zanieczyszczeń

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim dowiesz się w jaki sposób stosować metody analiz inżynierskich oraz nowoczesne techniki pomiarowe. Ponadto nauczysz się dokonywać pomiarów emisji zanieczyszczeń oraz pomiarów drgań. Studenci będą mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, powszechnie stosowanych w branży energetycznej.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia podyplomowe będą trwały rok, czyli dwa semestry. Po tym czasie otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych

  Absolwent kierunku Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik elektrowni
  • pracownik elektrociepłowni
  • pracownik zakładów remontowych

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKSPLOATACJA ELEKTROWNI I ELEKTROCIEPŁOWNI PAROWYCH, GAZOWYCH I GAZOWO-PAROWYCH – STUDIA PODYPLOMOWE

  Komentarze (0)