Inżynieria mechatroniczna

Inżynieria mechatroniczna

Inżynieria mechatroniczna studia – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Stosowanie rozwiązań elektronicznych przy pracy z rozmaitymi mechanizmami w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z maszyn, będących podstawą funkcjonowania większości fabryk i instytucji przemysłowych. Najzdolniejsi mechatronicy potrafią, poprzez zastosowanie odpowiednich ulepszeń, poprawić jakość funkcjonowania ogromnej liczby pracowników zatrudnionych w różnych miejscach świata. Dla chcących dołączyć do grona tych specjalistów, powstały studia na kierunku inżynieria mechatroniczna. Jest to innowacyjny, interdyscyplinarny kierunek znajdujący wspólny mianownik dla nauk takich, jak matematyka i fizyka, wzbogaconych skomplikowanymi zagadnieniami z zakresu mechaniki, sterowania i tworzenia systemów mechatronicznych. Chciałbyś związać swoją przyszłość z dobrze prosperującymi studiami, dającymi doskonałe perspektywy zawodowe? Nauka skomplikowanych przedmiotów ścisłych nie napawa cię przerażeniem? Świat robotów i elektroniki od zawsze niesamowicie cię fascynował? Jeżeli tak, to studia na kierunku inżynieria mechatroniczna z pewnością okażą się doskonałym wyborem!
 
Program studiów i przedmioty
W jaką wiedzę i umiejętności zostaniesz uposażony przez studia na kierunku inżynieria mechatroniczna? Rozpoczynając naukę na tym kierunku musisz być przygotowany na wiele godzin spędzonych nad rozwiązywaniem skomplikowanych problemów logicznych przy pomocy języka matematyki, co lepiej pozwoli ci zrozumieć funkcjonowanie współczesnej mechatroniki. Praktyczne zajęcia warsztatowe nauczą cię nie tylko efektywnej pracy w grupie, ale przede wszystkim przekażą niezbędną do wykonywania przyszłego zawodu związanego ze studiami wiedzę o robotyce i zastosowaniu napędów. Na tym etapie będziesz w stanie sam zaprojektować pierwsze maszyny. Od podszewki poznasz techniki komputerowego wspomagania prac inżynierskich, bez których współczesna nauka miałaby trudności w istnieniu, nauczysz się również kilku języków programowania, które sprawią, że będziesz w stanie stworzyć dowolny program komputerowy i zaprogramować układy elektroniczne w zależności od zaistniałych potrzeb.
 
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria mechatroniczna? Ze względu na interdyscyplinarność kierunku, wybór, przed którym być może będziesz miał okazję wkrótce stanąć, będzie dosyć szeroki. Zdobyte podczas studiów pogłębione umiejętności analitycznego myślenia pozwolą ci na podjęcie pracy w biurach projektowych. Firmy produkujące i eksploatujące urządzenia mechatroniczne przyjmą cię z otwartymi ramionami ze względu na twoją szeroką wiedzę programistyczną pozwalającą na nadzorowanie poprawności działania określonych podzespołów elektronicznych. Jeśli zafascynowały cię zajęcia z obszaru programowania i tworzenia programów komputerowych i aplikacji, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś rozpoczął karierę freelancera zajmującego się prowadzeniem przedsiębiorstwa informatycznego. 

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inżynieria mechatroniczna, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA MECHATRONICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA MECHATRONICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię mechatroniczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • technik komputerowego wspomagania prac inżynierskich
  • zastosowanie napędów
  • układów sensorycznych i nowoczesnych układów sterowania
  • podstaw robotyki
  • mechaniki sterowania
  • informatyki i elektroniki

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA MECHATRONICZNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA MECHATRONICZNA STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA MECHATRONICZNA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria mechatroniczna

Absolwent kierunku inżynieria mechatroniczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • biurach projektowych
  • ośrodkach badawczych
  • firmach produkujących i eksploatujących urządzenia mechatroniczne
  • zespołach zajmujących się projektowaniem urządzeń mechatronicznych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA MECHATRONICZNA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA MECHATRONICZNA

Komentarze (0)