BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE. CERTYFIKACJE ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE. CERTYFIKACJE ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku budownictwo energooszczędne. certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Politechnika Warszawska

   Politechnika Warszawska

   Budownictwo energooszczędne. certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków - studia podyplomowe

   Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku budownictwo energooszczędne. certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku budownictwo energooszczędne. certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | budownictwo energooszczędne. certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów szkół wyższych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie tworzenia i realizowania energooszczędnych projektów budowlanych oraz termomodernizacji. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania określonych zawodów.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Na studiach mogą obowiązywać dodatkowe wymagania, takie jak np. dyplom magistra lub inżyniera na kierunkach m.in. architektura, budownictwo czy energetyka. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc często jest ograniczona. Należy także pamiętać, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych kierunek może nie zostać otwarty. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, CERTYFIKACJE ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW?

   Kierunek budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogąc być prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników dydaktycznych uczelni oraz specjalistów doświadczonych w dziedzinach związanych z kierunkiem studiów. Słuchacze mogą uczestniczyć zarówno w teoretycznych wykładach, jak i praktycznych ćwiczeniach.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków zdobywają szeroką wiedzę m.in. w zakresie podstaw prawnych i ekonomii. Mogą zapoznać się z nowoczesnymi metodami pozyskiwania i przetwarzania energii. Podczas zajęć omawiane są też zwykle alternatywne i odnawialne źródła energii, które mogą być wykorzystywane w budownictwie. Słuchacze mogą się także dowiedzieć, czym jest termomodernizacja oraz jak ją przeprowadzić. W trakcie studiów mogą również zostać omówione kwestie związane z ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją oraz ich wpływem na pobór energii.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków, to np.:

   • fizyka budowli
   • budownictwo ogólne
   • energetyka

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, CERTYFIKACJE ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW?

   Studia na kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE, CERTYFIKACJE ENERGOOSZCZĘDNE, AUDYT ENERGETYCZNY I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW?

   Absolwenci kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków są przygotowani m.in. do przeprowadzania kontroli pod kątem energetyki. Mogą wykonywać oceny energetyczne budowli oraz lokali mieszkalnych. Mogą także kontrolować urządzenia w zakresie efektywności energetycznej. Dzięki wiedzy zdobytej na studiach absolwenci mają możliwość zmiany ścieżki kariery lub umocnienia swojej pozycji na rynku pracy.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku budownictwo energooszczędne, certyfikacje energooszczędne, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków to m.in.:

   • audytor energetyczny

    

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)