Inżynieria e-commerce

Inżynieria e-commerce

Dodaj do ulubionych

Inżynieria e-commerce studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria e-commerce to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). 

Studia na kierunku inżynieria e-commerce
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności inżynieria e-commerce możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym | inżynieria e-commerce - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Inżynieria e-commerce dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki, inżynierii procesów oraz automatyki, a także nauk o zarządzaniu i jakości.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Inżynieria e-commerce dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. na stanowiskach specjalistów ds. e-commerce, specjalistów ds. marketingu albo analityków procesów w branży e-commerce.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Inżynieria e-commerce wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane wymagane konkretne przedmioty maturalne. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA E-COMMERCE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Inżynieria e-commerce - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria e-commerce

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Inżynierię e-commerce:

   Studia na kierunku Inżynieria e-commerce dają studentom możliwość zdobycia wiedzy związanej z nowoczesnym sektorem współczesnej gospodarki, jakim jest e-commerce. Wiedza, którą mogą zdobyć studenci tego kierunku, dotyczy takich dziedzin jak na przykład marketing cyfrowy, informatyka, inżynieria procesów czy zarządzanie.

   W zależności od wybranej specjalności, studenci kierunku Inżynieria e-commerce mogą m.in. zdobyć wiedzę o systemach sprzedażowych i logistycznych oraz metodach marketingowych wykorzystywanych w branży e-commerce czy zdobyć umiejętność budowania i utrzymywania relacji z interesariuszami procesów informatycznych, zarządczych czy logistycznych.

   Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Inżynieria e-commerce: optymalizacja procesów biznesowych w e-commerce, automatyzacja procesów logistycznych i automatyka, analityka marketingowa.

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA E-COMMERCE?

   Inżynieria e-commerce to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkim do osób, które chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę skupioną na nowoczesnych sektorach współczesnej gospodarki. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. informatyki, inżynierii procesów, automatyki oraz innych powiązanych z nimi dziedzin, wspartych zagadnieniami z dziedziny nauk o zarządzaniu i jakości.

   Kierunki studiów takie jak Inżynieria e-commerce dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Program studiów kładzie nacisk na umiejętności z zakresu projektowania i eksploatacji systemów logistycznych oraz marketingowo-sprzedażowych, a także rozwój odpowiedzialności zawodowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Inżynieria e-commerce możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA E-COMMERCE?

   Studia na kierunku Inżynieria e-commerce trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA E-COMMERCE

   Kierunki studiów takie jak Inżynieria e-commerce dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. na takich stanowiskach jak specjalista ds. e-commerce, specjalista ds. marketingu, analityk procesów w branży e-commerce czy menadżer produktu e-commerce. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w takich miejscach jak na przykład agencje reklamowe, działy marketingu przedsiębiorstw, sklepy internetowe czy przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań e-commerce.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Inżynieria e-commerce:

   • specjalista ds. e-commerce,
   • specjalista ds. marketingu w e-commerce,
   • analityk procesów,
   • specjalista ds. logistyki w dziale e-commerce,
   • menadżer produktu,
   • agencje reklamowe,
   • sklepy internetowe,
   • działy marketingu przedsiębiorstw,
   • przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań e-commerce.

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA E-COMMERCE

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
   • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
   • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
   • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka