CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe

Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek jest przeznaczony m.in. dla inżynierów przedsiębiorstw ciepłowniczych, osób zajmujących się projektowaniem i modernizacją systemów ciepłowniczych czy eksploatatorów ciepła, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodo

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Rekrutacja na kierunek ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej przeważnie jest otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć w terminie odpowiednie dokumenty. O akceptacji chętnych może decydować kolejność zgłoszeń lub opinia komisji kwalifikacyjnej. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

Kierunek ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystki energetycznej realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w warsztatach, podczas których trenują umiejętności praktyczne oraz mogą zdobywać wiedzę teoretyczną na wykładach. Zajęcia prowadzone są zwykle przez pracowników akademickich uczelni oraz specjalistów, którzy mają doświadczenie w branży. Słuchacze mają również często możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów potwierdzających zdobyte kwalifikacje.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej możemy podzielić na:

1. Typ

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej zyskują szeroką wiedzę m.in. na temat eksploatacji systemów ciepłowniczych. Mogą zapoznać się z alternatywnymi źródłami energii. Mogą dowiedzieć się więcej na temat wdrażania dyrektyw unijnych czy innych obowiązujących norm i przepisów. Słuchacze otrzymują również często wiedzę z zakresu wymiany ciepła. Mogą także nauczyć się wystawiać świadectwa charakterystyki energetycznej.

Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej, to np.:

  • skojarzona gospodarka cieplno-chłodnicza
  • regulacja i sterowanie pracą węzłów cieplnych i instalacji

W trakcie studiów słuchacze mają również możliwość zapoznania się z zasadami przeprowadzania audytu efektywności energetycznej oraz mogą się nauczyć prowadzić taką kontrolę.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

Absolwenci kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystki energetycznej są przygotowani do pracy zawodowej. Mogą szukać zatrudnienia m.in. w przedsiębiorstwach ciepłowniczych. Są przygotowani do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej czy lokalach. Absolwenci mogą także przeprowadzać audyty energetyczne. Inną możliwością jest wykonywanie projektów prac modernizacyjnych w systemach ciepłowniczych.

Możliwości zatrudnienia po kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej to m.in.:

  • audytor

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
  • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka