CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Politechnika Warszawska

   Politechnika Warszawska

   Ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe

   Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek jest przeznaczony m.in. dla inżynierów przedsiębiorstw ciepłowniczych, osób zajmujących się projektowaniem i modernizacją systemów ciepłowniczych czy eksploatatorów ciepła, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodo

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   Rekrutacja na kierunek ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej przeważnie jest otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć w terminie odpowiednie dokumenty. O akceptacji chętnych może decydować kolejność zgłoszeń lub opinia komisji kwalifikacyjnej. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

   Kierunek ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystki energetycznej realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w warsztatach, podczas których trenują umiejętności praktyczne oraz mogą zdobywać wiedzę teoretyczną na wykładach. Zajęcia prowadzone są zwykle przez pracowników akademickich uczelni oraz specjalistów, którzy mają doświadczenie w branży. Słuchacze mają również często możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów potwierdzających zdobyte kwalifikacje.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej możemy podzielić na:

   1. Typ

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej zyskują szeroką wiedzę m.in. na temat eksploatacji systemów ciepłowniczych. Mogą zapoznać się z alternatywnymi źródłami energii. Mogą dowiedzieć się więcej na temat wdrażania dyrektyw unijnych czy innych obowiązujących norm i przepisów. Słuchacze otrzymują również często wiedzę z zakresu wymiany ciepła. Mogą także nauczyć się wystawiać świadectwa charakterystyki energetycznej.

   Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej, to np.:

   • skojarzona gospodarka cieplno-chłodnicza
   • regulacja i sterowanie pracą węzłów cieplnych i instalacji

   W trakcie studiów słuchacze mają również możliwość zapoznania się z zasadami przeprowadzania audytu efektywności energetycznej oraz mogą się nauczyć prowadzić taką kontrolę.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

   Studia na kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CIEPŁOWNICTWO I OGRZEWNICTWO, AUDITING ENERGETYCZNY ORAZ ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ?

   Absolwenci kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystki energetycznej są przygotowani do pracy zawodowej. Mogą szukać zatrudnienia m.in. w przedsiębiorstwach ciepłowniczych. Są przygotowani do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej czy lokalach. Absolwenci mogą także przeprowadzać audyty energetyczne. Inną możliwością jest wykonywanie projektów prac modernizacyjnych w systemach ciepłowniczych.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej to m.in.:

   • audytor

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)