1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek inżynieria produkcji i jakości zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Studia na kierunku inżynieria produkcji i jakości możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku inżynieria produkcji i jakości: chemia, matematyka, rynek metali, materiałoznawstwo, fizyka.
W czasie licznych zajęć akademickich realizowanych na kierunku inżynieria produkcji i jakości będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat procesu produkcyjnego, rynku metali nieżelaznych, metalurgii oraz innych dyscyplin technicznych. Program nauczania zakłada realizacje między innymi następujących przedmiotów:
-
Znormalizowane systemy zarządzania
-
Kompleksowe zarządzanie jakością
-
Introduction to applied econometrics
-
Modelowanie, symulacja i prognozowanie
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku inżynieria produkcji i jakości będą miały wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się zarządzać procesem produkcyjnym oraz przeprowadzać profesjonalną kontrolę jakości wytwarzanych produktów.
Studenci poznają także zaawansowane techniki i metody wytwarzania wyrobów z metali nieżelaznych. Ponadto poznasz nowoczesne narzędzia informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.
4. Dla kogo ten kierunek
Metali nieżelaznych używa się obecnie w wielu gałęziach przemysłu. Materiały z nich wytwarza się na potrzeby budownictwa, architektury, a nawet medycyny.
Tak ogromne zapotrzebowanie na tego typu produkty wiąże się bezpośrednio z koniecznością wykształcenia specjalistów w dziedzinie funkcjonowania metali nieżelaznych, ich wytwarzania i wykorzystywania w przemyśle,a także orientujących się w logistyce całego procesu.
Jako odpowiedź na te potrzeby powstał innowacyjny i nowatorski kierunek studiów inżynieria produkcji i jakości, na którym studenci zdobywają wiedzę o rynku metali nieżelaznych i uczą się zarządzać ich produkcją.
Jeżeli więc chcesz kształcić się w tym kierunku, a dodatkowo zdobyć przyszłościowy i stabilny zawód to studia na kierunku inżynieria produkcji i jakości są dla ciebie stworzone!
5. Gdzie studiować inżynierię produkcji i jakości
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria produkcji i jakości: