AUTOMATYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

AUTOMATYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku automatyka - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Politechnika Warszawska

   Politechnika Warszawska

   Automatyka - studia podyplomowe

   Studia na kierunku automatyka studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku automatyka - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku automatyka - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | automatyka - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy pracują lub zamierzają podjąć pracę na stanowiskach związanych z automatyką. Studia mają na celu zwiększenie wiedzy i poszerzenie kompetencji zawodowych uczestników oraz umocnienie ich pozycji na rynku pracy.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek automatyka zwykle wystarczy zarejestrować się w systemie oraz wysłać zgłoszenie. Należy pamiętać, że czasem wymagane dokumenty należy dostarczyć pocztą lub osobiście. Kandydaci powinni się legitymować dyplomem licencjata, magistra lub inżyniera. W grupie może obowiązywać limit miejsc, a kierunek może zostać otworzony w momencie zebrania określonej liczby chętnych. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, więc warto wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji i zadbać o poprawności dokumentów. W przypadku dużej ilości chętnych o dostaniu się na studia może postanowić kierownik studiów na podstawie wykształcenia i doświadczenia przyszłych studentów.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA?

   Kierunek automatyka realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą być prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników akademickich uczelni oraz specjalistów z doświadczeniem zawodowym w dziedzinach związanych z tematyką studiów. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną podczas wykładów oraz trenują umiejętności praktyczne na ćwiczeniach. W trakcie nauki słuchacze pracują zwykle nad pracą końcową, która jest zgodna z ich zainteresowaniami oraz działalnością zawodową. Mogą również brać udział w konsultacjach i omawiać postępy swojego projektu z ekspertami.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku automatyka możemy podzielić na:

   1. Typ

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   W programie kierunku automatyka przewidziano wiele przedmiotów, które pomagaj w rozwoju zawodowym uczestników studiów podyplomowych. Słuchacze mogą nauczyć się nowych języków programowania urządzeń automatyki oraz trenować te, które już znają. W trakcie zajęć mogą być poruszane także tematy związane ze sztuczną inteligencją, jej możliwościami oraz metodami wykorzystania jej w automatyce. Studenci mogą się również zapoznać z komputerowymi systemami sterowania. Wykładowcy dzielą się także czasem wiedzą na temat systemów rozproszonych, ich rodzajów i dostępnych wariantów.

   Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie automatyka, to np.:

   • automatyka procesów ciągłych i dyskretnych
   • programowalne sterowniki PLC
   • stacje procesowe i operatorskie

   Słuchacze mają okazję dowiedzieć się, czym są analogowe i mikroprocesorowe urządzenia automatyki oraz jakie są ich zastosowania. Często zapoznają się także ze strukturami i algorytmami układów automatycznych. Dodatkowo mogą nauczyć się je monitorować i diagnozować ewentualne problemy. W trakcie zajęć mają możliwość uzyskania informacji na temat działania narzędzi komputerowych wspomagających projektowanie urządzeń i elementów automatyki oraz nauczyć się z nich korzystać.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA?

   Studia na kierunku automatyka trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA?

   Absolwenci kierunku automatyk mają wiele możliwości wyboru ścieżki kariery. Mogą zająć się projektowaniem układów automatycznych, a także ich diagnostyką i monitorowaniem działania. Absolwenci mogą także rozwijać swoją dotychczasową działalność zawodową. Dzięki zdobytym umiejętnością mogą spróbować swoich się w programowaniu urządzeń i wprowadzaniem sztucznej inteligencji do projektów. Studia mogą się również przyczynić do otrzymania awansu na wyższe stanowiska w obecnym miejscy pracy.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku automatyka to m.in.:

   • automatyk

    

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)