Towaroznawstwo i marketing żywności

Towaroznawstwo i marketing żywności

Studia na kierunku towaroznawstwo i marketing żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Towaroznawstwo i marketing żywności stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Towaroznawstwo i marketing żywności studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku towaroznawstwo i marketing żywności
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku towaroznawstwo i marketing żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | towaroznawstwo i marketing żywności - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. właściwości użytkowych surowców przemysłu spożywczego czy procesów w produkcji żywności.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, biologia,  chemia.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako towaroznawcy czy specjaliści ds. jakości i rozwoju marki, a także w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego i gospodarki żywnościowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Towaroznawstwo i marketing żywności wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności:

 • biologia,
 • chemia,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Towaroznawstwo i marketing żywności - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Towaroznawstwo i marketing żywności:

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. mikro- i makroekonomii, podstaw marketingu i zarządzania, strategii innowacyjnych w przedsiębiorstwach, strategii rynkowych. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. psychologii reklamy i konsumenta, marketingu w erze cyfrowej, projektowania graficznego czy technik komputerowych w obrocie towarowym.

Studenci kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności mogą też np. zdobyć umiejętności i wiedzę z zakresu analizy możliwości sprzedaży produktów spożywczych z uwzględnieniem wymogów rynkowych oraz kształtowania dobrego odbioru produktów przez konsumentów. Mogą również poznać nowoczesne strategie rynkowe przedsiębiorstw, zapoznać się z kwestiami z zakresu komunikacji marketingowej pomiędzy przedsiębiorstwami a rynkiem.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności: ekonomika i organizacja przedsiębiorstwa spożywczego, zarządzanie bezpieczeństwem żywności, przetwórstwo surowców pochodzenia roślinnego.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOWAROZNAWSTWO I MARKETING ŻYWNOŚCI?

Towaroznawstwo i marketing żywności to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. właściwości użytkowych surowców przemysłu spożywczego, zarządzania jakością żywności w powiązaniu z analizą potrzeb konsumentów czy procesów w produkcji żywności.

Kierunki studiów takie jak Towaroznawstwo i marketing żywności dają studentom również możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi marketingu żywności, a także zdobycia umiejętności z podstaw zarządzania w przedsiębiorstwie czy organizacji badań marketingowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOWAROZNAWSTWO I MARKETING ŻYWNOŚCI?

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TOWAROZNAWSTWO I MARKETING ŻYWNOŚCI

Studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, urzędach celnych, firmach zajmujących się atestami i certyfikacją wyrobów, instytucjach badawczych, a także jako towaroznawcy, specjaliści ds. jakości, specjaliści ds. badań i rozwoju produktu czy specjaliści ds. dystrybucji towarów.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności:

 • przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego,
 • urzędy celne,
 • firmy zajmujące się atestami i certyfikacją wyrobów,
 • instytucje badawcze,
 • towaroznawcy,
 • specjalista ds. jakości,
 • specjalista ds. badań i rozwoju produktu,
 • specjalista ds. dystrybucji towarów.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Towaroznawstwo i marketing żywności studia niestacjonarne

Towaroznawstwo i marketing żywności studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Towaroznawstwo i marketing żywności studia I stopnia

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Towaroznawstwo i marketing żywności

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Komentarze (0)