Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
GEOINŻYNIERIA I EKSPLOATACJA SUROWCÓW studia – kierunek studiów
Studia na kierunkugeoinżynieria i eksploatacja surowców to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców
Rok akademicki
2025/2026
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Uczelnie
Studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | geoinżynieria i eksploatacja surowców - uczelnie >
Opis kierunku
W trakcie studiów na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk technicznych, geograficznych oraz geodezji i geoinżynierii. Ponadto dowiedzą się więcej na temat elektrotechniki, grafiki inżynierskiej, robotyki przemysłowej i mechaniki. Dowiedzą się także, w jaki sposób zarządzać w przedsiębiorstwach branży wydobywczej oraz projektować procesy technologiczne i obiekty podziemne. Co więcej poznają zasady rozwiązywania problemów inżynierskich.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, biologia, matematyka, chemia, geografia, informatyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach zajmujących się wydobyciem i przetwarzaniem surowców, przemyśle maszynowym, elektromaszynowym, firmach wykorzystujących technologie górnicze i wiertnicze oraz w firmach zajmujących się rewitalizacją terenów poprzemysłowych.
Przed aplikacją na kierunek geoinżynieria i eksploatacja surowców należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego, które zostaną zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców to:
biologia,
fizyka,
geografia,
chemia,
informatyka,
matematyka.
Kandydaci na studia magisterskie powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów oraz posiadać kwalifikacje niezbędne do podjęcia studiów na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Geoinżynieria i eksploatacja surowców - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek geoinżynieria i eksploatacja surowców na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek geoinżynieria i eksploatacja surowców na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek geoinżynieria i eksploatacja surowców na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC KIERUNEK GEOINŻYNIERIA I EKSPLOATACJA SUROWCÓW
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
geologii
eksploatacji podziemnej i odkrywkowej surowców
maszyn inżynieryjnych i robotyki przemysłowej
budowy maszyn górniczych
zasad likwidacji i rekultywacji wyrobisk odkrywkowych
technik robót strzałowych
elementów mechaniki gruntów i stateczności skarp
projektowania procesów technologicznych i obiektów podziemnych
rozwiązywania szerokiej gamy problemów inżynierskich związanych z zagospodarowaniem złóż surowców
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I EKSPLOATACJA SUROWCÓW?
Studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców wyróżniają się interdyscyplinarnym programem nauczania, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i umiejętności i tym samym uzyskać cenne przygotowanie zawodowe, uprawniające do pracy w wielu prężnie działających branżach związanych z przemysłem wydobywczym, górniczym i maszynowym.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców możemy podzielić na:
Studenci kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców zdobędą wszechstronną wiedzę inżynierską. Ponadto dowiedzą się więcej na temat geoinżynierii, elektrotechniki, grafiki inżynierskiej, czy geologii. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.
W ramach kształcenia nauczą się eksploatacji surowców, modelowania inżynierskiego oraz wykorzystania nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, a także narzędzi projektowania CAD. Co więcej rozwiną kompetencje z obszaru zarządzania i dowiedzą się, w jaki sposób zarządzać przedsiębiorstwami z branży wydobywczej i górniczej. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek będą miały możliwość wyboru specjalizacji, dzięki której zdobędą kompleksową wiedzę kierunkową.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I EKSPLOATACJA SUROWCÓW?
Studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I EKSPLOATACJA SUROWCÓW?
Absolwenci kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienie na prężnie rozwijającym się rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w spółkach wydobywczych, przedsiębiorstwach prowadzących prace geologiczne, firmach zajmujących się rewitalizacją terenów poprzemysłowych oraz w przedsiębiorstwach przemysłu elektromaszynowego. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców:
spółki zajmujące się wydobyciem i przetwarzaniem surowców
firmy prowadzące prace geologiczne
firmy wykorzystujące technologie górnicze
przemysł elektromaszynowy i wydobywczy
ośrodki badawczo-naukowe
własna działalność gospodarcza.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu