INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH

INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH

INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Metale nieżelazne od lat są używane w wielu dziedzinach techniki. Ze względu na swoją wytrzymałość i jednoczesną lekkość oraz estetyczny wygląd są powszechnie stosowane w budownictwie czy architekturze. Ponadto, ich plastyczność sprawia, że wykorzystuje się je nawet w medycynie jako implanty kości lub materiał do stworzenia narzędzi lekarskich. W związku z zastosowaniem tychże metali w wielu obszarach przemysłu, wzrosło zapotrzebowanie na kształcenie specjalistów, którzy zajmowaliby się ich badaniem i przetwórstwem.

Jako odpowiedź na podobne potrzeby, stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały innowacyjne i unikatowe studia na kierunku inżynieria metali nieżelaznych. Jeżeli więc chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania i wytwarzania wyrobów z metali nieżelaznych i dodatkowo zdobyć stabilny i przyszłościowy zawód, to te studia powinny być twoim wyborem!

 

Czego nauczysz się na studiach inżynieria metali nieżelaznych?

Podczas studiów rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu metali nieżelaznych i rożnych aspektów, które ich dotyczą. Dowiesz się jak wygląda proces projektowania i wytwarzania materiałów używanych w wielu gałęziach przemysłu i sam nauczysz się tego typu technik. Co więcej, będziesz uczestniczył w zajęciach z chemii, matematyki i fizyki, na których zdobędziesz wiedzę niezbędną do dalszego kształcenia. Ponadto, w czasie warsztatów zapoznasz się z działaniem profesjonalnych aparatur wykorzystywanych w badaniach struktury i właściwości metali nieżelaznych oraz sam będziesz na nich pracował.

Jako student zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii informatycznych i dowiesz jak używać ich w pracy, tak aby stała się ona bardziej efektywna. W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Zdecydujesz pomiędzy inżynierią materiałów metalicznych, a przetwórstwem metali nieżelaznych. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas czterotygodniowych praktyk zawodowych, które będziesz mógł zrealizować w wybranych firmach i instytucjach badawczych na terenie całego kraju.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu metali nieżelaznych, ich badania oraz obróbki. W związku z uzyskanymi kompetencjami będziesz cenionym specjalistą i bez problemu znajdziesz pracę w całej Polsce. Jako absolwent będziesz mógł pracować w jednostkach naukowych i badawczych. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie także we wszystkich zakładach przetwórstwa i projektowania metali nieżelaznych oraz w laboratoriach badawczych.

Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowisku niezależnego konsultanta w dziedzinie projektowania materiałów konstrukcyjnych i urządzeń. Ponadto będziesz mógł otworzyć działalność gospodarczą i skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu własnego biznesu. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku studiów pierwszego stopnia powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia lub geografia. Jeżeli chcesz się ubiegać o przyjęcie na studia magisterskie musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC INŻYNIERIE METALI NIEŻELAZNYCH:

 • wiedza z zakresu matematyki, chemii, fizyki i mechaniki
 • techniki wytwarzania materiałów z metali nieżelaznych
 • umiejętność korzystania ze specjalistycznych aparatur badawczych
 • podstawy zarządzania
 • umiejętność korzystania z technologii informatycznych
 • techniki projektowania materiałów z metali nieżelaznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH:

 • jednostki naukowe i badawcze
 • laboratoria badawcze
 • jednostki naukowo-dydaktyczne
 • jednostki administracji rządowej i pozarządowej
 • konsultant w obszarze projektowania materiałów z metali nieżelanych
 • biura projektowe
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA METALI NIEŻELAZNYCH

Komentarze (0)