Cyfryzacja przemysłu

Cyfryzacja przemysłu

Dodaj do ulubionych

Cyfryzacja przemysłu - kierunek studiów

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). 

Studia na kierunku cyfryzacja przemysłu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności cyfryzacja przemysłu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | cyfryzacja przemysłu - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu dają studentom możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu systemów Internetu Rzeczy oraz chmurowych baz danych, a także ich wykorzystania w procesach produkcyjnych, a także projektowania nowoczesnych linii produkcyjnych.
 

Praca po studiach

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu dają ich absolwentom możliwość znalezienia zatrudnienia m.in. w firmach inżynierskich, które zajmują się projektowaniem i wdrażaniem inteligentnych linii technologicznych oraz przedsiębiorstwach projektujących przemysłowe systemy automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Cyfryzacja przemysłu wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYFRYZACJA PRZEMYSŁU

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Cyfryzacja przemysłu stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Cyfryzacja przemysłu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Cyfryzacja przemysłu studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Cyfryzacja przemysłu studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cyfryzacja przemysłu

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Cyfryzację przemysłu:

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności przydatnych w przyszłej pracy w zakresie m.in. automatyzacji i robotyzacji systemów produkcyjnych. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą umiejętności projektowania, kompletowania, uruchamiania oraz testowania nowoczesnych linii pordukcyjnych, a także wykorzystywania sztucznej inteligencji w systemach wizyjnych robotów i procesów produkcyjnych.

Studenci oferowanego przez uczelnie kierunku Cyfryzacja przemysłu mogą także nauczyć się programować, uruchamiać i testować działanie autonomicznych robotów mobilnych, które współpracują z inteligentnymi elementami cyfrowych fabryk.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA PRZEMYSŁU?

Cyfryzacja przemysłu to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, który za zadanie ma przede wszystkim dać studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu systemów Internetu Rzeczy, a także chmurowych baz danych i ich wykorzystania w procesach produkcyjnych. Program studiów zakłada również, że studenci nauczą się projektować nowoczesne linie produkcyjne połączone za pomocą sieci informacyjnych i planowania produkcji.

Kierunki studiów takie jak Cyfryzacja przemysłu mają na celu zaznajomić studentów ze sztuczną inteligencją oraz automatyzacją i robotyzacją systemów produkcyjnych, tak żeby w przyszłości mogli oni stosować nowoczesne rozwiązania w pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA PRZEMYSŁU?

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CYFRYZACJA PRZEMYSŁU

Studia na kierunku Cyfryzacja przemysłu dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w firmach inżynierskich, które zajmują się projektowaniem, wdrażaniem czy obsługą inteligentnych linii technologicznych w cyfrowych fabrykach, a także przedsiębiorstwach projektujących i wdrażających przemysłowe systemy automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Mogą również wykonywać samodzielne funkcje techniczne takie jak np. projektowanie czy serwisowanie w zakresie procesów przemysłowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Cyfryzacja przemysłu:

 • firmy inżynierskie,
 • projektowanie i obsługa inteligentnych linii technologicznych,
 • przedsiębiorstwa produkujące i wdrażające systemy automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych,
 • samodzielne funkcje techniczne.

 

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYFRYZACJA PRZEMYSŁU

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu