GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Geoinżynieria i górnictwo otworowe to innowacyjne i zarazem perspektywiczne studia skierowane do wszystkich osób chcących związać swoją przyszłość z przemysłem górniczym, który nadal jest jedną z prężniej działających i rozwijających się gałęzi gospodarki. Zawód górnika wiąże się z konkurencyjnymi zarobkami oraz innymi, atrakcyjnymi benefitami i przywilejami oraz charakteryzuje się bogatą i bardzo długą historią.

Dlatego też wciąż cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Jako, że od początku swojego istnienia, w górnictwie nastąpiło wiele zmian oraz pojawiły się nowoczesne technologie, które usprawniają codzienną pracę, to wzrosło także zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy dodatkowo posiadaliby wszechstronną wiedzę z zakresu geologii i pokrewnych nauk. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest właśnie niezwykle interesujący kierunek, geoinżynieria i górnictwo otworowe. Jeżeli więc chciałbyś być częścią tej złożonej dyscypliny i związać z nią swoją zawodową przyszłość, to koniecznie we udział w rekrutacji!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe?

W trakcie tych niezwykle interesujących studiów będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych i ścisłych oraz powiązanych z nimi dyscyplin. Jako student zaznajomisz się z niezwykle złożonymi i bogatymi dyscyplinami, jakimi są geologia, hydrogeologia czy geologia naftowa.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat ochrony środowiska oraz nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań stosowanych na szeroką skalę w górnictwie otworowym. Oprócz gruntownej wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także niezwykle cenne w tym zawodzie, umiejętności praktyczne. W trakcie studiów nauczysz się między innymi projektowania otworów wiertniczych na lądzie i wodzie, technologii prac iniekcyjnych oraz tworzyć specjalistyczne rysunki techniczne. Co więcej będziesz miał okazję korzystać z nowoczesnych programów komputerowych, które usprawnią twoją codzienną pracę i uczynią ją zdecydowanie bardziej efektywną.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich dzięki, którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle innowacyjnych studiów licencjackich będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych oraz kwestii bezpośrednio powiązanych z górnictwem.

Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowisku specjalisty do spraw nadzoru prac geologicznych i górniczych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako projektant i konstruktor instalacji związanych z wydobywaniem surowców.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami, których tematyka oscyluje wokół ochrony środowiska i ekologii, firmami serwisowymi lub biurami projektowymi. Wszyscy absolwenci będą także przygotowani do podjęcia pracy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Co więcej, po ukończeniu nauki na studiach pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, fizyki, chemii, informatyki, biologii lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE :

 • wiedza z zakresu inżynierii złożowej
 • wiedza fizyczna
 • wiedza z zakresu geologii ogólnej
 • wiedza z obszaru hydrogeologii i geologii naftowej
 • znajomość technik i technologii wiercenia otworów wiertniczych
 • umiejętność projektowania i wdrażania procesów wydobywczych
 • wiedza matematyczna
 • wiedza techniczna
 • znajomość metod wykorzystywanych w grafice inżynierskiej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE:

 • kopalnie węgla
 • biura projektowe
 • firmy serwisowe dla przemysłu wydobywczego
 • administracja państwowa
 • administracja samorządowa
 • laboratoria badawcze
 • konsultant w zakresie górnictwa otworowego
 • urzędy górnicze
 • zakłady geotermalne
 • specjalista do spraw BHP

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

Komentarze (0)