GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Geoinżynieria i górnictwo otworowe to innowacyjne i zarazem perspektywiczne studia skierowane do wszystkich osób chcących związać swoją przyszłość z przemysłem górniczym, który nadal jest jedną z prężniej działających i rozwijających się gałęzi gospodarki. Zawód górnika wiąże się z konkurencyjnymi zarobkami oraz innymi, atrakcyjnymi benefitami i przywilejami oraz charakteryzuje się bogatą i bardzo długą historią.

Dlatego też wciąż cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Jako, że od początku swojego istnienia, w górnictwie nastąpiło wiele zmian oraz pojawiły się nowoczesne technologie, które usprawniają codzienną pracę, to wzrosło także zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy dodatkowo posiadaliby wszechstronną wiedzę z zakresu geologii i pokrewnych nauk. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest właśnie niezwykle interesujący kierunek, geoinżynieria i górnictwo otworowe. Jeżeli więc chciałbyś być częścią tej złożonej dyscypliny i związać z nią swoją zawodową przyszłość, to koniecznie we udział w rekrutacji!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe?

W trakcie tych niezwykle interesujących studiów będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych i ścisłych oraz powiązanych z nimi dyscyplin. Jako student zaznajomisz się z niezwykle złożonymi i bogatymi dyscyplinami, jakimi są geologia, hydrogeologia czy geologia naftowa.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat ochrony środowiska oraz nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań stosowanych na szeroką skalę w górnictwie otworowym. Oprócz gruntownej wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także niezwykle cenne w tym zawodzie, umiejętności praktyczne. W trakcie studiów nauczysz się między innymi projektowania otworów wiertniczych na lądzie i wodzie, technologii prac iniekcyjnych oraz tworzyć specjalistyczne rysunki techniczne. Co więcej będziesz miał okazję korzystać z nowoczesnych programów komputerowych, które usprawnią twoją codzienną pracę i uczynią ją zdecydowanie bardziej efektywną.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich dzięki, którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle innowacyjnych studiów licencjackich będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych oraz kwestii bezpośrednio powiązanych z górnictwem.

Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowisku specjalisty do spraw nadzoru prac geologicznych i górniczych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako projektant i konstruktor instalacji związanych z wydobywaniem surowców.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami, których tematyka oscyluje wokół ochrony środowiska i ekologii, firmami serwisowymi lub biurami projektowymi. Wszyscy absolwenci będą także przygotowani do podjęcia pracy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Co więcej, po ukończeniu nauki na studiach pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, fizyki, chemii, informatyki, biologii lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Geoinżynieria i górnictwo otworowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku • 4 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 19.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 09.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 04.09.2020
do 09.09.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 03.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 24.08.2020
do 17.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 05.09.2020
do 17.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE :

 • wiedza z zakresu inżynierii złożowej
 • wiedza fizyczna
 • wiedza z zakresu geologii ogólnej
 • wiedza z obszaru hydrogeologii i geologii naftowej
 • znajomość technik i technologii wiercenia otworów wiertniczych
 • umiejętność projektowania i wdrażania procesów wydobywczych
 • wiedza matematyczna
 • wiedza techniczna
 • znajomość metod wykorzystywanych w grafice inżynierskiej

Jak wyglądają studia na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek geoinżynieria i górnictwo otworowe można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk geograficznych i technicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat geologii, hydrogeologii czy inżynierii złożowej. W siatce zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Technologia płynów wiertniczych
 • Ocena oddziaływania inwestycji na środowisko
 • Stymulacja otworów ropnych

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych specjalizacji, których ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie powyższych studiów wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się prawidłowej interpretacji map geologicznych oraz poznasz przekroje wybranych skał. Ponadto będziesz miał okazję korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych oraz dowiesz się, w jaki sposób tworzyć bazy danych. Studenci rozwiną również swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE STUDIA NIESTACJONARNE

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Czas trwania studiów na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
4 lata
(inżynier)
II stopnia:
2 lata
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE STUDIA I STOPNIA

GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek geoinżynieria i górnictwo otworowe na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
60
II stopnia:
45
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
30
II stopnia:
30
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek geoinżynieria i górnictwo otworowe na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
300-399
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE:

 • kopalnie węgla
 • biura projektowe
 • firmy serwisowe dla przemysłu wydobywczego
 • administracja państwowa
 • administracja samorządowa
 • laboratoria badawcze
 • konsultant w zakresie górnictwa otworowego
 • urzędy górnicze
 • zakłady geotermalne
 • specjalista do spraw BHP

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOINŻYNIERIA I GÓRNICTWO OTWOROWE

Komentarze (0)