AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych - studia podyplomowe

Studia na kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie m.in. trendów w automatyce przemysłowej i nadzoru nad procesami wdrożeniowymi w przedsiębiorstwach.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych przeważnie wystarczy wysłać zgłoszenie. Kandydaci powinni się legitymować dyplomem magistra, licencjata lub inżyniera. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. Należy pamiętać, że w grupach może obowiązywać limit miejsc, dlatego warto zadbać o terminowość i poprawność przesyłanych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Zajęcia na kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych realizowane są w trybie niestacjonarnym. Studenci otrzymują niezbędną wiedzę teoretyczną od wykwalifikowanych pracowników dydaktycznych uczelni, a także mają możliwość uczestniczyć w ćwiczeniach, na których trenują umiejętności praktyczne, często wykorzystaniu indywidualnych stanowisk szkoleniowych. Słuchacze mogą być również wspierani przez m.in. doświadczonych inżynierów systemów automatyki czy specjalistów ds. utrzymania ruchu maszyn i urządzeń. Oprócz dyplomu ukończenia studiów absolwenci mogą otrzymać dodatkowe certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W programie kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych znajduje się wiele przedmiotów, które pozwalają na odpowiednie przygotowanie studentów do pracy zawodowej związanej z automatyką. Mogą zapoznać się z podstawowymi pojęciami i układami automatycznej regulacji. Mogą także nauczyć się programować roboty i poznają ich budowę. Często mają okazję dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają pneumatyczne układy sterowania i napędy oparte na hydraulice siłowej. Podczas zajęć mogą być również poruszone kwestie związane z wizualizacją procesów przemysłowych oraz narzędzi do tego przeznaczonych. Słuchacze mogą się zapoznać z przemysłowymi sieciami komunikacyjnymi przeznaczonymi do przekazywania informacji w przedsiębiorstwie.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych, to np.:

 • podstawy automatyki przemysłowej
 • automatyzacja sterowania procesami – PLC Codesys/ WAGO, IFM
 • roboty przemysłowe w aplikacjach
 • teoria sterowania

Studenci zapoznają się także często z zagadnieniami związanymi z cyberbezpieczeństwem i ochroną systemów informatycznych. Mogą dowiedzieć się, jakie są rodzaje zagrożeń i ataków oraz jak im zapobiegać.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Studia na kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Absolwenci kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych mają opanowane umiejętności pozwalające na swobodne poruszanie się w środowisku Przemysłu 4.0. Mogą pełnić funkcje nadzorcze nad systemami produkcyjnymi i działaniami wdrożeniowymi. Zdobyte kompetencje i certyfikaty mogą umocnić pozycję absolwenta na rynku pracy i pomóc w otrzymaniu awansu lub znalezieniu odpowiedniego stanowiska.

Możliwości zatrudnienia po kierunku automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych to m.in.:

 • automatyk
 • kadra zarządzająca

 

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni