MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY

MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY

MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk ścisłych i technicznych? Regularnie śledzisz najnowsze osiągnięcia i dokonania z obszaru tych dziedzin oraz chciałbyś rozwijać się w tym perspektywicznym kierunku? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, a dodatkowo masz już wyższe wykształcenie kierunkowe, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań. Mechatronics of vehicles and construction machinery to studia drugiego stopnia, których program został w pełni dopasowany do tendencji panujących na współczesnym, zarówno regionalnym, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Mechatronika pojazdów to niezwykle prężnie i dynamicznie rozwijająca się dziedzina na całym świecie, dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru nieustannie rośnie. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na stabilną i perspektywiczną pracę, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te innowacyjne studia magisterskie!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Mechatronics of vehicles and construction mahinery?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student będziesz uczestniczył w wielu ciekawych i niezwykle rozwijających zajęciach, dzięki którym zyskasz nowe umiejętności. Już na początku swojej drogi zawodowej, dowiesz się więcej na temat mechaniki ogólnej, metod numerycznych czy statystyki. Ponadto, nauczysz się metod i technik wykorzystywanych przy projektowaniu, wytwarzaniu i recyklingu maszyn oraz poznasz sposoby na ich bezpieczną i ekologiczną eksploatacje.

W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy mechatroniką maszyn roboczych a mechatroniką pojazdów. Jako że zajęcia na obu ścieżkach kształcenia są w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał możliwość rozwijania swoich zdolności językowych, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych e szczególnym uwzględnieniem budowy maszyn. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę w wielu dynamicznie rozwijających się branżach.

Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach produkcyjnych i wykonawczych. Równie ciekawą opcją może być praca w ośrodkach badawczych i biurach projektowych. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w zawodzie konstruktora, technologa czy kierownika serwisów maszyn roboczych. Ponadto, możesz związać swoją zawodową przyszłość z firmami z zakresu motoryzacji, elektroniki i automatyki. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Mechatronics of vehicles and construction mahinery powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY:

  • znajomość języka angielskiego
  • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
  • znajomość budowy i konstrukcji maszyn
  • wiedza z zakresu projektowania i eksploatacji maszyn
  • znajomość nowoczesnych technologi komputerowych
  • znajomość systemu CAD
  • wiedza z zakresu mechaniki
  • wiedza fizyczna
  • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY:

  • ośrodki badawczo-naukowe
  • technolog
  • konstruktor maszyn
  • firmy produkcyjne
  • firmy wykonawcze
  • firmy związane z motoryzacją i automatyką
  • firmy i korporacje międzynarodowe
  • kierownik serwisów maszyn roboczych

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCTION MACHINERY

  Komentarze (0)