Mikroelektronika w technice i medycynie

Mikroelektronika w technice i medycynie

Mikroelektronika w technice i medycynie studia - kierunek studiów

Ciekawi Cię świat mikroelektroniki oraz mikrosystemów, oprogramowania w aparaturach medycznych, elektronice samochodowej czy komputerowej? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś przełożyć te umiejętności na przyszłą karierą zawodową? Mikroelektronika w technice i medycynie da Ci możliwość rozwinięcia tych zainteresowań. Jeżeli zatem nie są Ci straszne systemy wbudowane i oprogramowania to Mikroelektronika w technice i medycynie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mikroelektronika w technice i medycynie? Kierunek kształci w zakresie wiedzy na temat budowy miniaturowych urządzeń elektronicznych i technologii używanych do ich wytwarzania, umiejętności wykorzystywania komponentów elektronicznych, w tym układów programowalnych, do budowy systemów mikroelektronicznych, umiejętności pisania oprogramowania dla systemów opartych na mikrokontrolerach, mikroprocesorach i układach FPGA oraz umiejętności projektowania elementów elektronicznych. Co więcej, mikroelektronika jest jedną z kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce, a jej rozwój sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta. Daje to zatem możliwości ciekawej pracy.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Mikroelektronika w technice i medycynie? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako projektant mikrosystemów i układów scalonych w firmach związanych z projektowaniem układów scalonych i mikrosystemów, projektant lub programista u producentów aparatury medycznej, inżynier elektronik u producentów elektroniki samochodowej czy jako inżynier w firmach o profilu elektroenergetycznym. Ponadto, będziesz mieć możliwość pracy w wielu innych gałęziach gospodarki, między innymi jako: inżynier do spraw testów z wykorzystaniem oprogramowania, programista systemów wbudowanych, projektant obwodów drukowanych czy inżynier do spraw kompatybilności elektromagnetycznej. Jak widzisz możliwości jest całkiem dużo, co oznacza, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia jako absolwent Mikroelektroniki w technice i medycynie! Jeżeli zatem chciałbyś projektować systemy i oprogramowania to Mikroelektronika może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku mikroelektronika w technice i medycynie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIKROELEKTRONIKA W TECHNICE I MEDYCYNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując mikroelektronikę w technice i medycynie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
budowy miniaturowych urządzeń elektronicznych i technologii używanych do ich wytwarzania,
projektowania elementów elektronicznych: układów scalonych,
wykorzystywania komponentów elektronicznych (w tym mikrokontrolerów) do budowy systemów mikroelektronicznych,
umiejętności pisania oprogramowania dla systemów opartych na mikrokontrolerach i mikroprocesorach,
języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku mikroelektronika w technice i medycynie

Absolwent kierunku mikroelektronika w technice i medycynie znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • programista u producentów aparatury medycznej,
  • projektant mikrosystemów,
  • inżynier elektronik u producentów elektroniki samochodowej,
  • inżynier w firmach o profilu elektroenergetycznym,
  • programista systemów elektronicznych.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIKROELEKTRONIKA W TECHNICE I MEDYCYNIE

Komentarze (0)