budowa jachtów studia

Budowa jachtów studia - kierunek studiów

Budowa jachtów to kierunek wychodzący naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom żeglugi. Są to rzetelnie przygotowane studia mające na celu wykształcić specjalistów w zakresie eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych lub w dziedzinie turystyki wodnej: marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany gospodarką wodną to Jachting może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Zajęcia nie ograniczają się tylko do sal wykładowych. W ramach studiów będziesz odwiedzać stację żeglugi morskiej, żeglarskie przystanie, stocznie, zakłady i instytucje gospodarki morskie. Zostanie też przeprowadzone szkolenie żeglarskiej, dzięki czemu będziesz w stanie poprowadzić niewielki jacht. Co więcej, zdobędziesz wieszę w zakresie budowy jachtów, metod komputerowych i programów narzędziowych wykorzystywanych w projektowaniu i określaniu właściwości jachtów. Jednym zdaniem staniesz się ekspertem w dziedzinie jachtów, turystyki oraz ich marketingu.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku budowa jachtów? Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do organizowania produkcji i prowadzenia małych firm budujących jachty lub zajmujących się eksploatacją jachtów, przystani czy portów jachtowych. Będziesz mógł także pracować przy projektowaniu małych łodzi pływających, co biorąc pod uwagę szeroki zainteresowanie turystyką morską, będzie cieszyć się coraz większą popularnością. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą branżą to Jachting może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując budowę jachtów

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • projektowania jachtów żaglowych i motorowych,
  • przygotowania materiałów polimerowych oraz wykonywania konstrukcji kompozytowych,
  • teorii jachtów i żeglowania, projektowania żagli i takielunku, projektowania architektonicznego i wyposażenia wnętrz,
  • projektowania budowy kadłubów i nadbudówek aluminiowych oraz konstrukcji aluminiowych dla potrzeb przemysłu morskiego i lądowego,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku budowa jachtów

Absolwent kierunku budowa jachtów znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • projektant kadłubów,
  • dystrybutor sprzętu motorowodnego,
  • wykonowca lekkich konstrukcji aluminiowych,
  • nadzorca budowy łodzi,
  • pracownik firmy zajmującej się laminatami poliestrowymi.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na budowę jachtów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, biologia, matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUDOWA JACHTÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUDOWA JACHTÓW

Komentarze (0)