Drilling engineering – studia podyplomowe

Drilling engineering – studia podyplomowe

Drilling engineering – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Jesteś absolwentem studiów wyższych na technicznych kierunkach? A może zawodowo związany jesteś z branżą naftową lub gazownictwem? Szukasz możliwości rozwoju swoich kompetencji by stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem dla pracodawców? Jeśli wpisujesz się w powyższy opis to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie oferują studia podyplomowe na kierunku Drilling engineering, bo być może są właśnie dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Zajęcia odbywają się przez okres 2 semestrów. W ramach studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu geofizyki, produkcji oleju, ekonomii czy zasad bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i środowiska. Uczęszczając na zajęcia poznasz szczegółową problematykę metod prowadzenia odwiertów, stosowanych narzędzi w tym celu czy przygotowywania planu pracy w formacie 3D w specjalistycznych programach komputerowych. Nauczysz się przeprowadzać analizę wydobytych surowców oraz oceniać ich parametry. Dodatkowo zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat zbiorników gazowych i naftowych i sposobów szacowania rezerw surowców. Dzięki zdobytym wiadomościom oraz umiejętnościom praktycznym, będziesz przygotowany do wyzwań jakie czekają na Ciebie w przyszłej pracy!

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Drilling engineering? Jako absolwent będziesz mógł się starać o pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się wydobyciem ropy naftowej i gazu. Oprócz tego zatrudnienie znajdziesz również w zagranicznych firmach z tej branży, dzięki znajomości specjalistycznej wiedzy w języku angielskim. Zatem nie zastanawiaj się dłużej i wybierz studia podyplomowe na kierunku Drilling engineering!

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DRILLING ENGINEERING – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DRILLING ENGINEERING – STUDIA PODYPLOMOWE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Drilling engineering

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości metod i stosowanych narzędzi do prowadzenia odwiertów
   • dysponowania wiadomościami z zakresu geofizyki
   • projektowania planowanych odwiertów w specjalistycznych programach komputerowych
   • zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska na terenie prowadzonych prac
   • zaawansowanej znajomości języka angielskiego

   Jak wyglądają studia na kierunku drilling engineering – studia podyplomowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia podyplomowe na kierunku drilling engineering można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i ekonomicznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku drilling engineering – studia podyplomowe będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ekonomicznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat specyfiki przemysłu naftowego oraz geomechaniki. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Geologia ropy naftowej - system naftowy
   • Wiercenie - Wprowadzenie do wiercenia
   • Wellbore Design
   • Ekonomia

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku drilling engineering – studia podyplomowe zyskasz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz nowoczesne metody i techniki wiercenia. Ponadto poznasz budowę specjalistycznego sprzętu wiertniczego i nauczysz się stosować go w praktyce. Studenci rozwiną również kompetencje z obszaru zarządzania oraz ekonomii. Jako że studia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał okazję poznać specjalistyczną terminologię branżową i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia podyplomowe na kierunku drilling engineering będą trwały rok, czyli dwa semestry. Po tym czasie zdobędziesz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Drilling engineering

   Absolwent kierunku Drilling engineering znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik przemysłu wydobycia ropy naftowej
   • pracownik przemysłu wydobycia gazu

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DRILLING ENGINEERING – STUDIA PODYPLOMOWE

   Komentarze (0)