MECHANIKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach maszyny są powszechnie stosowane w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich firm nowoczesnych urządzeń, które w znaczny sposób usprawnią pracę i uczynią ją bardziej efektywną. W związku z rosnącą popularnością tego typu rozwiązań wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu projektowania i produkcji maszyn przemysłowych.

Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy, powstały niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia. Mechanika to kierunek skierowany do wszystkich osób o dużych zdolnościach technicznych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę z tego zakresu oraz zyskac nowe umiejętności i zainteresowania. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na te niezwykle rozwijające i przyszłościowe studia.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku mechanika?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter kierunku zdobędziesz wiedzę z obszaru kilku dziedzin, składających się na szeroką i bogatą dyscyplinę, jaką jest mechanika. Jako student będziesz uczestniczył w licznych zajęciach oscylujących wokół nauk technicznych.

Dowiesz się więcej na temat budowy i konstrukcji maszyn oraz poznasz nowoczesne materiały stosowane przy produkcji różnego typu urządzeń. Co więcej, poznasz techniki i metody projektowania nowoczesnych urządzeń mechaniczno-elektronicznych. W trakcie kursu będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych programów informatycznych na co dzień używanych w tej branży. Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich oczekiwań, zainteresowań i planów zawodowych.

Zadecydujesz pomiędzy: mechaniką i konstrukcją materiałów, komputerowo wspomaganym projektowaniem inżynierskim, urządzeniami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi oraz dwoma specjalnościami w języku angielskim: computational mechanics i mechanical design. Dzięki tak szerokiej ofercie kształcenia będziesz miał szansę zyskać gruntowne wykształcenie i rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które umożliwią Ci zdobycie cennego doświadczenia, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku mechanika będziesz miał szeroką wiedzę i gruntowne wykształcenie z zakresu projektowania, produkcji i budowy maszyn przemysłowych. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się w pracy na wielu stanowiskach. Jako absolwent bez problemu znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego. Co więcej, zatrudnią Cię firmy projektowe oraz jednostki konstrukcyjne i technologiczne.

Ponadto możesz pracować w jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych. Równie ciekawym rozwiązaniem jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, dzięki czemu zdobędziesz nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mechanika powinieneś zdać maturę z matematyki, fizyki, chemii lub języka obcego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MECHANIKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Specjalności na kierunku transport

POKAŻ WIĘCEJ

Specjalności na kierunku budownictwo

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Mechanika i budowa maszyn  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MECHANIKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MECHANIKA:

  • znajomość budowy i konstrukcji maszyn przemysłowych
  • znajomość technik i metod projektowania maszyn
  • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
  • umiejętność pracy w zespole
  • znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MECHANIKA:

  • różne gałęzie przemysłu
  • firmy projektowe
  • przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego
  • jednostki konstrukcyjne i technologiczne
  • jednostki gospodarcze
  • jednostki administracyjne
  • jednostki naukowo-badawcze
  • firmy międzynarodowe

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA

  Komentarze (0)