Advanced mechanical engineering

Advanced mechanical engineering

Advanced mechanical engineering studia - kierunek studiów

W obecnych czasach rozwój techniki jest priorytetowy i stoi u podstaw wiedzy nie tylko ściśle technicznej, ale coraz częściej znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach współczesnej nauki. Nikt nie wyobraża sobie przecież wykładu z literatury, czy historii bez nowoczesnego rzutnika wyświetlającego prezentowane informacje, ciężko byłoby się obejść i bez mikrofonu nagłaśniającego mowę profesora. Szpitalne aparatury ratujące i podtrzymujące życie ludzkie niejednokrotnie uchroniły sporą część społeczeństwa przed śmiercią. Maszyny obecne są na każdym kroku codziennego życia, w drodze do pracy towarzyszą nam samochody i komunikacja miejska, technologia umożliwia nam błyskawiczne podgrzanie posiłku i przygotowanie kawy, komputery stacjonarne z dostępem do internetu są niezbędne dla każdego ucznia zdobywającego wiedzę na własną rękę w domu. Jeśli jesteś tak zwanym "umysłem ścisłym", chciałbyś przyczyniać się do najnowszych odkryć mających ogromny wpływ na funkcjonowanie ludzkości, a dodatkowo biegle posługujesz się językiem angielskim, studia na kierunku advanced mechanical engineering są stworzone dla ciebie.

 

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku advanced mechanical engineering? Umiejętności, które przez większość ludzi oceniane są jako abstrakcyjne i niemożliwe do opanowania, a przez pracodawców jako niezwykle pożądane. Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, którą sprawnie wykorzystasz zarówno w pracy, jak i zaciszu domowym – jesteś przecież otoczony przez rozmaitą elektronikę. Od podszewki poznasz zasady działania najprostszych mechanizmów elektronicznych, wdrożysz się w ich budowę, zrozumiesz znaczenie poszczególnych podzespołów i ich wzajemne zależności, których efektem jest prawidłowe działanie całego mechanizmu. Poznasz zastosowanie rozmaitych maszyn, o których istnieniu nie miałeś wcześniej najmniejszego pojęcia, a także naukową terminologię techniczną w języku angielskim. Osiągniesz swobodę porozumiewania się w języku angielskim z przedstawicielami branż technicznych. A ponadto działanie pozornie nieistotnych części twojego samochodu nabierze dla ciebie nieocenionej wartości. Nie będziesz więcej mieć problemów z naprawą niedziałających sprzętów domowych, za co przyszli klienci z pewnością ci podziękują.

 

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku advanced mechanical engineering? Będziesz gotów do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem, dystrybucją oraz handlem układów mechanicznych, maszyn i urządzeń. Jeśli lubisz majsterkować i naprawiać elektronikę – po ukończeniu advanced mechanical engineering za to także możesz być nagradzany. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie zagranicą w związku z językiem angielskim, którym będziesz posługiwać się w toku studiów.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek business and languages na większości uczelni brane są pod uwagę:

 • Fizyka
 • matematyka
 • informatyka
 • język obcy

Ponadto w procesie rekrutacji przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Do dalszego postępowania kwalifikacyjnego przechodzą wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali z niej ocenę różną od zera.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Kierunek advanced mechanical engineering prowadzony jest przez:

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując advanced mechanical engineering

Po ukończeniu studiów będziesz posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • mechaniki i wytrzymałości materiałów
 • programowania systemów elektronicznych
 • realizacji zaawansowanych projektów konstrukcyjnych
 • budowy maszyn
 • projektowania i eksploatacji urządzeń mechanicznych
 • podstaw z dziedzin prawa, ekonomii i ochrony środowiska

Jaka praca, czyli gdzie znajdziesz zatrudnienie?

Absolwent znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik biura konstrukcyjnego
 • przemyśle konstrukcyjnym
 • konstruktor maszyn i podzespołów elektronicznych
 • konstruktor pojazdów mechanicznych
 • diagnosta samochodowy
 • mechanik automatyki przemysłowej
 • technolog programista

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

Komentarze (1)

Adam odpowiedz

Polecam każdemu, super podejście do studenta, można się wiele nauczyć.