Advanced mechanical engineering

Advanced mechanical engineering

Advanced mechanical engineering studia - kierunek studiów

W obecnych czasach rozwój techniki jest priorytetowy i stoi u podstaw wiedzy nie tylko ściśle technicznej, ale coraz częściej znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach współczesnej nauki. Nikt nie wyobraża sobie przecież wykładu z literatury, czy historii bez nowoczesnego rzutnika wyświetlającego prezentowane informacje, ciężko byłoby się obejść i bez mikrofonu nagłaśniającego mowę profesora. Szpitalne aparatury ratujące i podtrzymujące życie ludzkie niejednokrotnie uchroniły sporą część społeczeństwa przed śmiercią. Maszyny obecne są na każdym kroku codziennego życia, w drodze do pracy towarzyszą nam samochody i komunikacja miejska, technologia umożliwia nam błyskawiczne podgrzanie posiłku i przygotowanie kawy, komputery stacjonarne z dostępem do internetu są niezbędne dla każdego ucznia zdobywającego wiedzę na własną rękę w domu. Jeśli jesteś tak zwanym "umysłem ścisłym", chciałbyś przyczyniać się do najnowszych odkryć mających ogromny wpływ na funkcjonowanie ludzkości, a dodatkowo biegle posługujesz się językiem angielskim, studia na kierunku advanced mechanical engineering są stworzone dla ciebie.

 

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku advanced mechanical engineering? Umiejętności, które przez większość ludzi oceniane są jako abstrakcyjne i niemożliwe do opanowania, a przez pracodawców jako niezwykle pożądane. Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, którą sprawnie wykorzystasz zarówno w pracy, jak i zaciszu domowym – jesteś przecież otoczony przez rozmaitą elektronikę. Od podszewki poznasz zasady działania najprostszych mechanizmów elektronicznych, wdrożysz się w ich budowę, zrozumiesz znaczenie poszczególnych podzespołów i ich wzajemne zależności, których efektem jest prawidłowe działanie całego mechanizmu. Poznasz zastosowanie rozmaitych maszyn, o których istnieniu nie miałeś wcześniej najmniejszego pojęcia, a także naukową terminologię techniczną w języku angielskim. Osiągniesz swobodę porozumiewania się w języku angielskim z przedstawicielami branż technicznych. A ponadto działanie pozornie nieistotnych części twojego samochodu nabierze dla ciebie nieocenionej wartości. Nie będziesz więcej mieć problemów z naprawą niedziałających sprzętów domowych, za co przyszli klienci z pewnością ci podziękują.

 

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku advanced mechanical engineering? Będziesz gotów do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem, dystrybucją oraz handlem układów mechanicznych, maszyn i urządzeń. Jeśli lubisz majsterkować i naprawiać elektronikę – po ukończeniu advanced mechanical engineering za to także możesz być nagradzany. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie zagranicą w związku z językiem angielskim, którym będziesz posługiwać się w toku studiów.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek business and languages na większości uczelni brane są pod uwagę:

 • Fizyka
 • matematyka
 • informatyka
 • język obcy

Ponadto w procesie rekrutacji przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Do dalszego postępowania kwalifikacyjnego przechodzą wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali z niej ocenę różną od zera.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Kierunek advanced mechanical engineering prowadzony jest przez:

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując advanced mechanical engineering

Po ukończeniu studiów będziesz posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • mechaniki i wytrzymałości materiałów
 • programowania systemów elektronicznych
 • realizacji zaawansowanych projektów konstrukcyjnych
 • budowy maszyn
 • projektowania i eksploatacji urządzeń mechanicznych
 • podstaw z dziedzin prawa, ekonomii i ochrony środowiska

Jaka praca, czyli gdzie znajdziesz zatrudnienie?

Absolwent znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik biura konstrukcyjnego
 • przemyśle konstrukcyjnym
 • konstruktor maszyn i podzespołów elektronicznych
 • konstruktor pojazdów mechanicznych
 • diagnosta samochodowy
 • mechanik automatyki przemysłowej
 • technolog programista

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

Komentarze (0)