Advanced mechanical engineering

Advanced mechanical engineering

Dodaj do ulubionych

Advanced mechanical engineering studia - kierunek studiów

 

Studia na kierunku advanced mechanical engineering to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Advanced mechanical engineering to kierunek studiów, który prowadzony jest w języku angielskim. Dzięki temu studenci zadbają również o szlifowanie umiejętności językowych. W programie kształcenia tego kierunku znalazły się przedmioty pozwalające przyjrzeć się z bliska zagadnieniom związanym z wyzwaniami współczesnej mechaniki czy wytrzymałości materiałów wykorzystywanych w różnych odmianach inżynierii.

Advanced mechanical engineering to studia, po których zakończeniu absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej. Na magistrów inżynierów czekać będzie praca w przemyśle lotniczym, maszynowym czy motoryzacyjnym. Pracę można znaleźć również w placówkach zajmujących się serwisowaniem układów mechanicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek business and languages na większości uczelni brane są pod uwagę:

 • Fizyka
 • matematyka
 • informatyka
 • język obcy

Ponadto w procesie rekrutacji przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim. Do dalszego postępowania kwalifikacyjnego przechodzą wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali z niej ocenę różną od zera.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku advanced mechanical engineering

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując advanced mechanical engineering

   Program studiów i przedmioty

    

   Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku advanced mechanical engineering? Umiejętności, które przez większość ludzi oceniane są jako abstrakcyjne i niemożliwe do opanowania, a przez pracodawców jako niezwykle pożądane.

    

   Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, którą sprawnie wykorzystasz zarówno w pracy, jak i zaciszu domowym – jesteś przecież otoczony przez rozmaitą elektronikę. Od podszewki poznasz zasady działania najprostszych mechanizmów elektronicznych, wdrożysz się w ich budowę, zrozumiesz znaczenie poszczególnych podzespołów i ich wzajemne zależności, których efektem jest prawidłowe działanie całego mechanizmu.

    

   Poznasz zastosowanie rozmaitych maszyn, o których istnieniu nie miałeś wcześniej najmniejszego pojęcia, a także naukową terminologię techniczną w języku angielskim. Osiągniesz swobodę porozumiewania się w języku angielskim z przedstawicielami branż technicznych.

    

   Ponadto działanie pozornie nieistotnych części twojego samochodu nabierze dla ciebie nieocenionej wartości. Nie będziesz więcej mieć problemów z naprawą niedziałających sprzętów domowych, za co przyszli klienci z pewnością ci podziękują.

    

   Po ukończeniu studiów będziesz posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie:

    

   • mechaniki i wytrzymałości materiałów
   • programowania systemów elektronicznych
   • realizacji zaawansowanych projektów konstrukcyjnych
   • budowy maszyn
   • projektowania i eksploatacji urządzeń mechanicznych
   • podstaw z dziedzin prawa, ekonomii i ochrony środowiska

    

   Jak wyglądają studia na kierunku advanced mechanical engineering?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia na kierunku advanced machanical engineering możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Program nauczania na kierunku advanced mechanical engineering będzie oscylował głównie wokół nauk technicznych i ścisłych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

   Powyższe studia można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek advanced mechanical engineering będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk matematycznych i inżynierskich. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi dziedzinami, między innymi:

   • Dynamics and Drives of Machines
   • Fluid Mechanics and Heat Transfer
   • Applied Material Sciences
   • Fatigue of Gears and Shafts

   Jako student zaznajomisz się także z zagadnieniami z zakresu mechaniki oraz automatyki i robotyki. Program kształcenia zakłada także realizacje treści związanych z zarządzaniem i przedsiębiorczością, dzięki czemu będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych lub założenia własnej działalności gospodarczej.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W programie studiów na kierunku advanced mechanical engineering znajdzie się wiele ciekawych warsztatów, na których rozwiniesz swoje kompetencje praktyczne i kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczysz się projektowania i eksploatacji maszyn i urządzeń mechanicznych.

   Co więcej, poznasz zaawansowane technologie i narzędzia informatyczne, które znajdą zastosowanie w twojej codziennej pracy zawodowej. Studenci poznają także specjalistyczny język angielski, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   W obecnych czasach rozwój techniki jest priorytetowy i stoi u podstaw wiedzy nie tylko ściśle technicznej, ale coraz częściej znajduje zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach współczesnej nauki.

    

   Nikt nie wyobraża sobie przecież wykładu z literatury, czy historii bez nowoczesnego rzutnika wyświetlającego prezentowane informacje, ciężko byłoby się obejść i bez mikrofonu nagłaśniającego mowę profesora. Szpitalne aparatury ratujące i podtrzymujące życie ludzkie niejednokrotnie uchroniły sporą część społeczeństwa przed śmiercią.

    

   Maszyny obecne są na każdym kroku codziennego życia, w drodze do pracy towarzyszą nam samochody i komunikacja miejska, technologia umożliwia nam błyskawiczne podgrzanie posiłku i przygotowanie kawy, komputery stacjonarne z dostępem do internetu są niezbędne dla każdego ucznia zdobywającego wiedzę na własną rękę w domu.

    

   Jeśli jesteś tak zwanym "umysłem ścisłym", chciałbyś przyczyniać się do najnowszych odkryć mających ogromny wpływ na funkcjonowanie ludzkości, a dodatkowo biegle posługujesz się językiem angielskim, studia na kierunku advanced mechanical engineering są stworzone dla ciebie.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku advanced mechanical engineering trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Studia drugiego stopnia na kierunku advanced mechanical engineering trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku advanced mechanical engineering na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie znajdziesz zatrudnienie?

   Praca po studiach

    

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku advanced mechanical engineering? Będziesz gotów do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem, dystrybucją oraz handlem układów mechanicznych, maszyn i urządzeń.

    

   Jeśli lubisz majsterkować i naprawiać elektronikę – po ukończeniu advanced mechanical engineering za to także możesz być nagradzany. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie zagranicą w związku z językiem angielskim, którym będziesz posługiwać się w toku studiów.

    

    

   Absolwent znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik biura konstrukcyjnego
   • przemyśle konstrukcyjnym
   • konstruktor maszyn i podzespołów elektronicznych
   • konstruktor pojazdów mechanicznych
   • diagnosta samochodowy
   • mechanik automatyki przemysłowej
   • technolog programista

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADVANCED MECHANICAL ENGINEERING

   Komentarze (1)

   Adam odpowiedz

   Polecam każdemu, super podejście do studenta, można się wiele nauczyć.