1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek studia europejskie zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne.
Studia na kierunku Studia europejskie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Ta forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku studia europejskie: podstawy wiedzy o państwie i prawie, wstęp do ekonomii, wstęp do prawa, wstęp do analizy politycznej, instytucje i system decyzyjny UE.
Studia na kierunku studia europejskie będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych, społecznych i kulturoznawczych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek będą miały dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
Społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów
-
Europejska przestrzeń prawna
-
Historia społeczna współczesnej Europy
Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studenci kierunku studia europejskie, oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim skupią się na nauce języka angielskiego oraz dodatkowego języka nowożytnego i ich praktycznego wykorzystania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych.
W toku studiów poznają także zasady dokonywania analizy wybranych zjawisk społecznych, ekonomicznych i kulturowych. Ważnym elementem kształcenia będzie zdolność interpretacji różnorodnych tekstów literackich z kanonu literatury europejskiej.
4. Dla kogo ten kierunek
Współcześnie, w czasach globalizacji, otwierania się na rynki zagraniczne oraz podejmowania współpracy z międzynarodowymi firmami i kontrahentami, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości sytuacji międzynarodowej, z uwzględnieniem kwestii politycznych, gospodarczych czy kulturowych.
Jako że Polska, ze względu na swoje położenie, najbliższe kontakty utrzymuje zresztą państw europejskich dlatego też, doskonała orientacja w ich obyczajach, kulturze czy innych elementach składowych jest koniecznością.
Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy, powstał niezwykle perspektywiczny, a zarazem interesujący kierunek, studia europejskie.
Ich program nauczania skierowany jest do wszystkich osób o wszechstronnych zainteresowaniach kulturowych, językowych czy politycznych, które chciałyby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Jeżeli ty także należysz do tego grona, to wybierz studia europejskie i przekonaj się że studia mogą być wspaniałą przygodą !
5. Gdzie studiować kierunek Studia europejskie
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Studia europejskie: