Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków

Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków

Studia na kierunku projektowanie i wytwarzanie kosmetyków możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku projektowanie i wytwarzanie kosmetyków
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku projektowanie i wytwarzanie kosmetyków możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | projektowanie i wytwarzanie kosmetyków - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. wytwarzania produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej, a także receptur kosmetyków czy surowców do produkcji kosmetyków.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, matematyka, język obcy, chemia.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w firmach produkcyjnych, przemyśle kosmetycznym czy farmaceutycznym.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków:

 • matematyka,
 • fizyka,
 • chemia,
 • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków:

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. jakości produktów kosmetycznych, rzeczywistej oceny oddziaływania kosmetyków na organizm człowieka czy zarządzania jakością oraz zasad zrównoważonego rozwoju w przemyśle kosmetycznym. Program studiów zakłada również, że studenci tego kierunku zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. fizykochemii form kosmetycznych, oceny jakości surowców kosmetycznych i kosmetyków, opakowań do kosmetyków czy poznać metody badań kosmetyków.

Studenci kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków mogą też np. poznać receptury i technologie wytwarzania kosmetyków, procesy i aparaturę w przemyśle kosmetycznym, zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa stosowania kosmetykó czy przemysłowej produkcji kosmetyków. Mogą również zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania w przemyśle kosmetycznym, poznać prawne aspekty wprowadzania kosmetyków na rynek czy zdobyć wiedzę z zakresu gospodarki odpadami w przemyśle kosmetycznym.

 

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków: surowce kosmetyczne, kosmetyki naturalne, towaroznawstwo kosmetyków.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE KOSMETYKÓW?

Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. receptur kosmetyków, surowców do produkcji kosmetyków czy wytwarzania produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej.

Kierunki studiów takie jak Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków dają studentom możliwość nie tylko zdobycia wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych, np. poprzez udział w laboratoriach.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE KOSMETYKÓW?

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE KOSMETYKÓW

Studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w firmach produkcyjnych i handlowych, przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, produkcji chemii gospodarczej oraz laboratoriach badawczych i kontroli jakości.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków:

 • firmy produkcyjne i handlowe,
 • przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny,
 • produkcja chemii gospodarczej,
 • laboratoria badawcze i kontroli jakości.

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków studia I stopnia

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Projektowanie i wytwarzanie kosmetyków

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)