Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
INŻYNIERIA POJAZDÓW BOJOWYCH I SPECJALNYCH studia-kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych to specjalistyczne studia pierwszego stopnia skierowane do wszystkich tych, którzy zawodowo chcieliby się zająć eksploatacją pojazdów bojowych i specjalnych budowanych dla Sił Zbrojnych RP, Policji czy Straży Pożarnej. Jest to niezwykle odpowiedzialny i wymagający dużej wiedzy technicznej, zawód.
Dzięki programowi studiów, który nastawiony jest a kształtowanie umiejętności praktycznych zdobędziesz cenne doświadczenie, które umożliwi Ci wykonywać tę ciekawą pracę. Jeżeli chciałbyś podjąć to wyzwanie i nauczyć się wielu różnorodnych rzeczy i zdobyć wiedzę z zakresu kilku dziedzin jednocześnie to powinieneś rozważyć wybór tego kierunku.
Czego nauczysz się na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalistycznych?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z obszaru eksploatacji nowoczesnych pojazdów bojowych i specjalistycznych, w które wyposażane są Siły Zbrojne i służby mundurowe. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które wyposażą Cię w umiejętności inżynierskie. Oprócz tego będziesz miał szansę pogłębić swoją wiedzę na temat pojazdów bojowych, ich budowy oraz specyfiki, a także nauczysz się nadzorować proces produkcyjny.
Ponadto poznasz najnowsze oprogramowania informatyczne, które sprawią, że twoja praca będzie bardziej efektywna i skuteczna. Wykształcisz także swoje zdolności menadżerskie i nauczysz się podstaw zarządzania i pracy w większych zespołach. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.
Umiejętności praktyczne dodatkowo zdobędziesz na warsztatach laboratoryjnych oraz poprzez realizowanie specjalnych projektów. Dzięki temu zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie będzie dużym atutem w twojej karierze zawodowej. W programie studiów przewidziano także rozwijanie zdolności językowych na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru wiedzy inżynierskiej oraz eksploatacji pojazdów bojowych i specjalistycznych. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że doskonale odnajdziesz się w branży związanej z tą tematyką. Jako absolwent tego kierunku będziesz przygotowany do pracy w jednostkach MON i MSWiA. Ponadto,zyskasz szansę na zdobycie zatrudnienia w przedsiębiorstwach, zajmujących się eksploatacją pojazdów specjalistycznych. Równie ciekawym rozwiązaniem jest rozpoczęcie kariery w przemyśle zbrojeniowym i motoryzacyjnym.
Znajomość języka obcego umożliwi Ci podjęcie pracy w międzynarodowym środowisku, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami naszego kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz też kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie przy jednoczesnym rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji.
W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwag brane są wyniki matury z języka obcego, języka polskiego, matematyki, fizyki, geografii lub informatyki.
INŻYNIERIA POJAZDÓW BOJOWYCH I SPECJALNYCH - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA POJAZDÓW BOJOWYCH I SPECJALNYCH:
wiedza inżynierska
umiejętność organizowania i nadzorowania procesów eksploatacyjnych
znajomość funkcjonowania i budowy pojazdów bojowych i specjalistycznych
znajomość zaawansowanych systemów informatycznych
umiejętność pracy w zespole
wiedza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi
znajomość języka obcego
umiejętności praktyczne
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalistycznych?
1. Typ i tryb studiów
Program kształcenie na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalistycznych będzie oscylował głownie wokół nauk technicznych.
Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalistycznych będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat mechaniki, logistyki, nauk matematycznych oraz technicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z tą tematyką. Oto wybrane z nich:
Grafika inżynierska
Podstawy elektrotechniki i elektroniki
Elementy prawa
3. Nabywane umiejętności
W czasie powyższych studiów zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się budowy i eksploatacji pojazdów bojowych. Ponadto, poznasz zaawansowane narzędzia i programy informatyczne, powszechnie stosowane w branży inżynierskiej. Studenci rozwiną także zdolności z obszaru ekonomii oraz przedsiębiorczości, niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria pojazdów bojowych i specjalistycznych będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA POJAZDÓW BOJOWYCH I SPECJALNYCH:
jednostki MON i MSWiA
przemysł zbrojeniowy i motoryzacyjny
przedsiębiorstwa zajmujące się problematyką eksploatacji pojazdów bojowych i specjalistycznych
ul. C. K. Norwida 25,
50-375 Wrocławhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpgUniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
pl. gen. J. Hallera 1B,,
90-647 Łódźhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:EjFwbGFjIEdlbi4gSsOzemVmYSBIYWxsZXJhLCA5MC0wMDEgxYHDs2TFuiwgUG9sYW5kIi4qLAoUChIJtY1NIjM1GkcRSeNz3P26HMoSFAoSCa9WRXUkyxtHEazbIZtjrnzLhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b502e-UMED-LODZ.jpgUniwersytet Medyczny w Łodzi
al. Niepodległości 162,
02-554 Warszawa, Polskahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJJ7vPmdDMHkcR5dR2mEHn8cQSzkoła Główna Handlowa w Warszawie
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14,
15-097 Białystok https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6cbb9-uniwersytet-w-bialymstoku.jpgUniwersytet w Białymstoku