Techniczne zastosowania Internetu

Techniczne zastosowania Internetu

Dodaj do ulubionych

Techniczne zastosowania Internetu studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawych studiów magisterskich, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na absolwentów wykształconych w zakresie nowoczesnych technologii oraz sprawnie poruszających się w przestrzeni internetowej? Jesteś osobą, które nie jest straszna informatyka? Jeżeli tak to studia na kierunku techniczne zastosowanie Internetu mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku techniczne zastosowania Internetu? Studia kształcą w zakresie nowoczesnych zastosowań czego przykładem jest ciche przetwarzanie danych czy Internet rzeczy. Są to dziedziny, które łączą w sobie technikę oraz aspekty biznesowe. Będziesz w stanie zastosować te metody przy „inteligentnych budynkach” czy telemetrii lub samochodach. Kierunek świetnie odczytuje obecne tendecje rynkowe, które zmierzają ku nowczesnych zastosowaniom z zakresu przetwarzania danych oraz możliwości komunikowania się nie tylko w zakresie międzyludzkim, ale także człowiek-urzadzenie. Da Ci to możliwość podjęcia pracy w niezwykle prężnie rozwijającym się sektorze elektronicznej gospodarki opartej na solidnej wiedzy, którą zdobędzie podczas studiów. Jedno jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku techniczne zastosowania Internetu? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w firmach, w których zastosowane są nowoczesne technologie. Możesz pracować także jako lider zespołów badawczych czy przemysłowych. Praca będzie także na Ciebie czekać w sektorach produkcyjnych oraz usługowych dużych firm. Dzięki tym studiom wejdziesz prężnym krokiem na nowoczesny rynek nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jeżeli zatem chcesz zdobyć umiejętności dotyczące współczesnie stosowanych technologii w sieci to techniczne zastosowania Internetu mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku techniczne zastosowania Internetu, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TECHNICZNE ZASTOSOWANIA INTERNETU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku techniczne zastosowania internetu

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując techniczne zastosowania Internetu

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • wiedzy z zakresu telekomunikacji dotyczących transmisji danych,
   • zarządzania, umiejętności wprowadzenia uzyskanych innowacyjnych rozwiązań na rynek,
   • informatyki w zakresie przetwarzania danych,
   • kierowania zespołami specjalistów,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku techniczne zastosowania Internetu?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek techniczne zastosowania Internetu zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne i ścisłe.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku techniczne zastosowania Internetu będzie oscylował wokół nauk technicznych, ścisłych oraz ekonomicznych. Studenci będą mieli dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Elektroniczna gospodarka
   • Algorytmy genetyczne i ich zastosowanie
   • Bezprzewodowy dostęp do Internetu
   • Teoria pomiaru kwantowego

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku techniczne zastosowania Internetu będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zyskają wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. W toku studiów nauczą się programowania oraz przetwarzania danych informatycznych. Ponadto rozwiną oni swoje kompetencje biznesowe i tym samym poznają zasady tworzenia profesjonalnego biznesplanu czy podejmowania działań z zakresu e-marketingu. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek skupią się również na doskonaleniu zdolności z zakresu zarządzania, dzięki czemu będą przygotowani do podjęcia pracy na stanowisku kierowniczym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku techniczne zastosowania Internetu będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku techniczne zastosowania internetu na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku techniczne zastosowania Internetu

   Absolwent kierunku techniczne zastosowania Internetu znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik firm, które wykorzystują nowoczesne technologie,
   • pracownik administracji państwowej,
   • pracownik sektora usług,
   • pracownik zespołu przemysłowego,
   • pracownik działu technologii.

   Komentarze (0)