GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach ekologia oraz życie w zgodzie ze środowiskiem to zagadnienia niezwykle modne i potrzebne. Świadomość społeczeństwa w tym temacie nieustannie wzrasta. Coraz więcej ludzi decyduje się na zastąpienie plastikowych butelek szklanymi, segregowanie śmieci czy używanie wielorazowych toreb na zakupy. Podobne tendencje można dostrzec także w gospodarce, która skupia się na wykorzystywaniu obiegu wewnętrznego. Jako odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość i potrzeby, powstał kierunek gospodarka obiegu zamkniętego.
Studia te są skierowane do wszystkich, którzy chcą zaznajomić się nowoczesnym systemem gospodarczym, skupiającym się na minimalizowaniu liczby zużywanych surowców i recyklingu. Jest to niezwykle nowoczesny trend, który niedługo stanie się powszechnie wykorzystywany w większości krajów na świecie. Dlatego też wszyscy, którzy zdecydują się na wybór tego typu kierunku, zyskają przyszłościowy, ciekawy i stabilny zawód. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce mieć realny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego, to te studia powinny być twoim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku gospodarka obiegu zamkniętego?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z wielu aspektów oscylujących wokół gospodarki cyrkularnej. Na początku swojej nauki przyswoisz wiedzę z zasobów naturalnych ziemi oraz ich funkcjonowania w produkcji. Dowiesz się, w jaki sposób powtórnie wykorzystać produkty przemysłowe, tak aby wpisać się w tendencje ochrony środowiska.
W tym celu zagłębisz się w meandry procesów chemicznych, biologicznych i fizycznych, które umożliwiają odzyskiwanie cennych surowców. Ponadto, nauczysz się w jaki sposób oceniać bezpieczeństwo ekologiczne nowo powstałych produktów i technologii oraz zapoznasz się z technikami tworzenia wyrobów, zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego.
Podczas trzyletniego kursu będziesz rozwijał także umiejętności praktyczne. Podczas licznych prezentacji, projektów i aktywności zespołowej zostaniesz przygotowany do podjęcia pracy zawodowej. Wszystkie wykłady i zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków tej dziedziny, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim i niezwykle cennym doświadczeniem.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu kierunku gospodarka obiegu zamkniętego będziesz miał wiedzę z wielu aspektów związanych z technikami powtórnego wykorzystywania produktów przemysłowych oraz tworzeniem wyrobów ekologicznych i przyjaznych środowisku. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach.
Jako specjalista z tej dziedziny będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w wielu działach przemysłu, takich jak: energetyka, górnictwo, przemysł ciężki, rolnictwo, budownictwo czy transport. Ponadto będziesz mógł pracować w biurach projektowych i konstrukcyjnych, zakładach gospodarki komunalnej, instytucjach badawczych czy w administracji samorządowej i państwowej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku gospodarka obiegu zamkniętego powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO:

 • wiedza na temat zasobów naturalnych ziemi
 • wiedza na temat przetwarzania materii odpadowej
 • umiejętność tworzenia nowych produktów w oparciu o reguły GOZ
 • znajomość procesów chemicznych i biologicznych używanych w celu odzyskiwania energii i cennych substancji

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO:

 • przemysł (energetyka, budownictwo, rolnictwo, przemysł ciężki, górnictwo)
 • administracja państwowa i samorządowa
 • biura projektowe i konstrukcyjne
 • instytuty badawcze
 • firmy badawczo-rozwojowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe
 • zakłady gospodarki komunalnej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Komentarze (0)