Sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych

Sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych

Dodaj do ulubionych

Sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

To, co dzisiaj wydaje się normalnością, niegdyś było nie lada luksusem – zamiast prądu bardzo często używano świeczek, dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynkach mieszkalnych mieli nieliczni, a konieczność posiadania gazu nie istniała dzięki piecom węglowym. W obecnych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie codziennego życia bez stałego podłączenia do wody, prądu i gazu – ten niezwykły komfort może być zapewniony dzięki specjalistom zajmującym się zakładaniem i nadzorowaniem prawidłowości w sieciach i instalacjach. Studia na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych powstały jako swoista odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy na techników działających w obszarze zainteresowania studiów oraz samych studentów, którzy chcieliby wiązać swoją przyszłość z niezwykle przyszłościowym i opłacalnym odgałęzieniem przemysłu. Jeśli zawsze uchodziłeś w domu za złotą rączkę, większość wolnego czasu upływała ci na majsterkowaniu, a ponadto nauka przedmiotów ścisłych nie sprawiała ci najmniejszego problemu, to nie zwlekaj dłużej i aplikuj na studia na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych? Znacznie poszerzysz swoje umiejętności matematyczne i techniczne, których podstawy zagłębiałeś podczas wcześniejszych etapów edukacji - będzie to dobrym fundamentem pod dalszy rozwój kompetencji, w które wyposażą cię studia. Będziesz wiedział, w jaki sposób gospodarować odpadami komunalnymi w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu. Zostaniesz uświadomiony w kwestii zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierne wykorzystywanie ciepła i energii w perspektywie niszczenia środowiska i sukcesywnego wyczerpywania ograniczonych surowców naturalnych. Podczas zajęć warsztatowych nauczysz się obsługi instalacji i urządzeń do uzdatniania wody oraz podstaw mechaniki systemów elektronicznych.

 

Praca po studiach

Jaka praca będzie na ciebie czekała po ukończeniu studiów na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych? Będziesz mógł z powodzeniem zatrudnić się w przedsiębiorstwach związanych z energetyką cieplną, wodociągami i kanalizacją, a także zająć stanowiska w laboratoriach badawczych gospodarki wodnej, elektrycznej i związanej z ochroną środowiska. Jeśli natomiast cenisz sobie bardziej teoretyczną pracę biurową, postarasz się o posadę w biurze projektowym, gdzie stworzysz rozmaite plany techniczne, które niedługo potem zostaną wcielone w życie.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, chemia, biologia, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SIECI I INSTALACJE W OBIEKTACH MIESZKALNYCH I PRZEMYSŁOWYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • gospodarowania osadów ściekowych
   • racjonalnego wykorzystywania ciepła i energii
   • obsługi instalacji i urządzeń do uzdatniania wody
   • mechaniki i wytrzymałości materiałów
   • oceny oddziaływań w środowisku obiektów komunalnych

   Jak wyglądają studia na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem mechaniki, wytrzymałości materiałów, termodynamiki oraz ekonomii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Konstrukcje budowlane
   • Bezpieczeństwo higieniczno – sanitarne sieci i instalacji
   • Instalacje pozyskiwania energii z odpadów
   • Ogrzewnictwo

    

   3. Nabywane umiejętności

   W ramach studiów na powyższym kierunku wykształcisz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się projektować sieci wodociągowe, ciepłownicze i kanalizacyjne. Ponadto rozwiniesz kompetencje z zakresu ekonomii i wykonywania kosztorysów. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

   Czas trwania studiów na kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych

   Absolwent kierunku sieci i instalacje w obiektach mieszkalnych i przemysłowych znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • przedsiębiorstwach specjalistycznych energetyki cieplnej
   • biurach projektowych
   • zakładach przemysłowych,
   • przedsiębiorstwach wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przemysłu energetycznego
   • placówkach naukowo-badawczych gospodarki wodnej, energetycznej i ochrony środowiska,
   • jednostkach ochrony środowiska zakładów przemysłowych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W OBIEKTACH MIESZKALNYCH I PRZEMYSŁOWYCH

   Komentarze (0)