INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - STUDIA DUALNE

INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - STUDIA DUALNE

INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - STUDIA DUALNE 

Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarki i przemysłu nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na kształcenie specjalistów w dziedzinie zarządzania, którzy mogliby nadzorować cały proces produkcyjny. Nic dziwnego, że studia z zakresu zarządzania od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się pójść do pracy.

Jako odpowiedź na tego typu dylematy, powstał kierunek inżynieria zarządzania-studia dualne. Dzięki swojej niezwykle nowatorskiej formie, zapewniają one połączenie nauki z pracą zawodową. Jest to niezwykle przyszłościowe rozwiązanie, które umożliwia studentom zdobyć cenne doświadczenie i dodatkowo otrzymać wynagrodzenie za wykonaną pracę. Jeżeli więc jesteś osobą, której zależy na elastycznej i dostosowanej do twoich potrzeb ofercie studiów to powinieneś wybrać studia na kierunku inżynieria zarządzania-studia dualne.

 

Czego nauczysz się na kierunku inżynieria zarządzania-studia dualne?

Podczas studiów będziesz kształcił się w zakresie kilku dziedzin. Rozwiniesz zarówno wiedzę z przedmiotów poznanych w szkole średniej takich, jak matematyka, czy fizyka, a także poznasz dużo nowych rzeczy związanych z branżą produkcyjną. Dowiesz się w jaki sposób nadzorować procesy produkcyjne i poznasz techniki używane podczas działań zarządczych. Ponadto dostaniesz szansę wykorzystywania w swojej pracy nowoczesnych oprogramowań, na przykład: AutoCAD, Matlab, Scilab (licencja GNU) lub Octave (licencja GNU).

W programie studiów przewidziano także zajęcia z podstaw produkcji maszyn, analizy ekonomiczno-finansowej czy marketingu, które zostaną poprowadzone przez wybitnych specjalistów w tych dziedzinach. Ponadto część zajęć odbędzie się w profesjonalnych laboratoriach, dzięki czemu poznasz specyfikę tej branży od środka. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Decydując się na Inżynierię jakości w produkcji i usługach, zdobędziesz wiedzę z zakresu projektowania i nadzorowania systemów produkcyjnych.

Co więcej zapoznasz się z tajnikami używania metod informatycznych, podczas wykonywania swojej pracy. Dodatkowo nauczysz się specjalistycznego języka obcego, którego znajomość da ci możliwość znalezienia pracy także poza granicami naszego kraju.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria zarządzania-studia dualne będziesz miał wiedzę z zakresu zarządzania procesami produkcyjnymi oraz zasobami ludzkimi. Ponadto podczas płatnego stażu zawodowego, zdobędziesz dziewięciomiesięczne doświadczenie, które niewątpliwie ułatwi Ci rozpoczęcie kariery w branży. Będziesz znał specyfikę branży produkcyjnej i usługowej oraz nauczysz się jak nimi zarządzać. Zdobyte kompetencje i umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w branży produkcyjnej na stanowisku kierownika lub menadżera produkcji, audytora, kontrolera jakości czy specjalisty do spraw zarządzania produkcją. Znajomość branżowego języka angielskiego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery na arenie światowej lub w międzynarodowych firmach. Ponadto po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria zarządzania-studia dualne powinieneś zdać egzamin maturalny z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, chemia, geografia, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - STUDIA DUALNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - STUDIA DUALNE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA -STUDIA DUALNE:

    • umiejętności nadzorowania procesów produkcyjnych
    • znajomość profesjonalnych systemów informatycznych
    • specjalistyczny język polski i specjalistyczny język obcy
    • realizacja zadań zarządczych
    • zarządzanie jakością

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA – STUDIA DUALNE:

    • kierownik produkcji
    • kontroler jakości
    • audytor
    • kierownik działu kontroli jakości
    • specjalista ds. zarządzania produkcją
    • inspektor jakości dostaw

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA - STUDIA DUALNE

    Komentarze (0)