1. Tryb studiów
Kierunki studiów takie jak systemy diagnostyczne w medycynie rozpoczniesz przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Wiąże się to przede wszystkim z niezwykle rozbudowanym programem dydaktycznym, który obfituje w zajęcia praktyczne.
Studia na kierunku Systey diagnostyczne w medycynie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Siatka programowa nie mogłaby być zatem zrealizowana podczas weekendowych zjazdów naukowych. Na studentów czekają zatem regularne zajęcia w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz brak opłat za czesne na państwowej uczelni.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie: podstawy elektroniki, optyka, grafika inżynierska, fizyka, biofizyka.
Systemy diagnostyczne w medycynie to studia o charakterze interdyscyplinarnym. Studenci muszą poznać zagadnienia nie tylko związane z medycyną. Systemy diagnostyczne czerpią bowiem z takich nauk jak matematyka, informatyka, czy fizyka. Dlatego też większość z przedmiotów bazować będzie na tych podstawowych dyscyplinach inżynieryjnych.
W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
Chemia
-
Biofizyka
-
Fizyka
-
Analiza matematyczna
-
Propedeutyka nauk medycznych
-
Mikroskopia w medycynie
-
Fizyczne podstawy rentgenodiagnostyki
-
Elementy fizyki jądrowej
-
Komputerowe systemy pomiarowe
Musisz mieć zatem świadomość, że przed tobą naprawdę intensywny intelektualnie czas. Przyszli inżynierowie kształcić się będą z zakresów takich jak:
-
matematyki w medycynie;
-
grafiki inżynierskiej;
-
czy fizyki atomowej i molekularnej w badaniach biologiczno-chemicznych.
Pamiętaj, że największe znaczenie będą mieć jednak umiejętności, jakie zdobędziesz podczas wszystkich lat kształcenia. Można zaliczyć do nich przykładowo:
-
aktywną obsługę sprzętu diagnostycznego;
-
różnicować typowe zjawiska i problemy z zakresu medycyny;
-
czy chociażby projektować nowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Studia na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie zaadresowane są dla pasjonatów, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań, jakie stawia obecnie współczesna technika na drodze do współczesnych nauk medyczny.
3. Nabywane umiejętności
W trakcie studiów, przede wszystkim będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe elementy z obszaru nauk medycznych, technicznych i ścisłych.
Na zajęciach poświęconych tych zagadnieniom zaznajomisz się z osiągnięciami branży informatycznej, chemicznej oraz matematycznej. Jako student, dowiesz się więcej na temat budowy specjalistycznych aparatur medycznych i diagnostycznych oraz nauczysz się korzystać z nich podczas swojej pracy zawodowej.
Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje związane z naukami biologicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem biologii człowieka. Oprócz wiedzy teoretycznej, będziesz miał okazję zyskać cenne umiejętności praktyczne.
W ofercie kształcenia przewidziano liczne projekty badawcze i konferencje naukowe, dzięki którym poznasz najnowsze osiągnięcia branży medycznej i diagnostycznej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu
4. Dla kogo ten kierunek
Medycyna to niezwykle dynamiczna i prężnie rozwijająca się branża, w której nieustannie zachodzą istotne zmiany. Ponadto, coraz częściej stosuje się w niej nowoczesne technologie medyczne, które pozwalają na bardziej efektywne i skuteczne leczenie oraz diagnostykę.
Jako, że rynek ten podlega ciągłym zmianom i przeobrażeniom, to specjaliści posiadający wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych, medycznych oraz innych powiązanych z tą branżą, dyscyplin są obecnie na wagę złota.
Odpowiedzią na tego typu potrzeby stawiane przez dzisiejszy świat jest nowo powstały, innowacyjny i dopasowany do wymogów współczesnego rynku pracy, kierunek: systemy diagnostyczne w medycynie. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy mają zdolności techniczne, nauka przedmiotów ścisłych przychodzi im z łatwością, a dodatkowo chcą wykonywać pracę zaangażowaną społecznie.
Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, której nie jest obojętny los innych ludzi, a dodatkowo chciałbyś związać swoją przyszłość z perspektywiczną branżą medyczną, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek, systemy diagnostyczne w medycynie.
5. Gdzie studiować Systemy diagnostyczne w medycynie
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Systemy diagnostyczne w medycynie: