Podstawy nauk technicznych

Podstawy nauk technicznych

Podstawy nauk technicznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów z zakresu nauk ścisłych, które kłada nacisk na pogłębienie wiedzy z zakresu fizyki oraz matematyki? Nie są Ci obce zagadnienia analizy matematycznej, algebry, rachunku prawdopodobieństwa oraz metod matematycznych fizyki, a dodatkowo cenisz sobie małe grupy na zajęciach oraz indywidualne podejście do studenta? Jeżeli tak to podstawy nauk technicznych mogą być kierunek, dzięki któremu przełożysz swoje zainteresownia na karierę zawodową w tym zakresie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podstawy nauk technicznych? Studia kształcą w zakresie nauk ścisłych, odnochodząc tym samym od przedmiotów eksperymentalnych, a stawiając na solidne podstawy matmetyczne oraz fizyczne z zakresu analizy matematycznej, algebry, rachunku prawdopodobieństwa oraz metod matematycznych fizyki. Przykładowymi przedmiotami będą: algebra liniowa, analiza matematyczna, informatyka, podstawy systemów operacyjnych, elektryczność, równania różniczkowe czy fizyka oraz optyka. Zdobyta wiedza pozwoli Ci na dokonywanie analizy, opisu matematycznego i modelowania numerycznego zjawisk fizycznych oraz procesów technicznych. Interdyscyplinarny charakter studiów sprawi, że powinieneś znaleźć ciekawą pracę w zawodzie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku podstawy nauk technicznych? Studia mają charakter interdyscyplinarny, co da Ci możliwość pracy w firmach innowacyjnych oraz w laboratoriach przemysłowych na stanowiskach wymagających rozwiązywania problemów o charakterze interdyscyplinarnym. Kierunek wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów studiów inżynierskich bardzo dobrze wykształconych w zakresie podstaw matematycznych, fizycznych i nauk technicznych. Jeżeli zatem chcesz rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie to podstawy nauk technicznych mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku podstawy nauk technicznych, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, fizyka z astronomią, język polski, język obcy. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PODSTAWY NAUK TECHNICZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując podstawy nauk technicznych

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • programowania w wybranym języku oraz stosowania podstawowych pakietów oprogramowania,
   • podstaw fizyki, obejmującą mechanikę, termodynamikę, elektryczność i magnetyzm, optykę, fizykę atomu i cząsteczki, fizykę ciała stałego, fizykę jądra atomowego i cząstek elementarnych,
   • matematyki wyższej, obejmującą algebrę, analizę, probabilistykę, statystykę i metody numeryczne, w stopniu umożliwiającym wykorzystanie do podstawowego opisu, zrozumienia i modelowania zjawisk fizycznych i niektórych procesów technicznych,
   • przygotowywania prac i opracowań pisemnych oraz wystąpień ustnych, w języku polskim oraz wybranym języku obcym, dotyczących zagadnień szczegółowych z zakresu kierunku studiów oraz pokrewnych dziedzin i dyscyplin nauki,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku podstawy nauk technicznych

   Absolwent kierunku podstawy nauk technicznych znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik w firmach innowacyjnych,
   • pracownik biur projektowych,
   • pracownik w laboratoriach przemysłowych na stanowiskach wymagających rozwiązywania problemów o charakterze interdyscyplinarnym.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PODSTAWY NAUK TECHNICZNYCH

   Komentarze (0)