Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Inżynieria chemiczna i biochemiczna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Inżynieria chemiczna i biochemiczna to studia wyróżniające się interdyscyplinarnym programem nauczania. Osoby, które aplikują na studia zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu biotechnologii, chemii, nanotechnologii oraz inżynierii chemicznej. Ponadto w planie znajdą się zajęcia z chemii, mechaniki, informatyki i automatyki, na których studenci zdobędą kompetencje inżynierskie. W ramach kształcenia nauczą się wytwarzania produktów metodami biotechnologicznymi oraz prowadzenia badań laboratoryjnych z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury badawczej.
W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, biologia, chemia, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w przemyśle farmaceutycznym, medycznym, chemicznym, spożywczym, czy biotechnologicznym. Ponadto znajdą pracę w laboratoriach naukowych i centrach badawczo-rozwojowych.
Decydując się na studia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna należy zapoznać się z obowiązującymi wymaganiami, które mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna to:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
W programie studiów na kierunku Inżynieria chemiczna i biochemiczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dokonania inżynierii chemicznej i biochemicznej są wykorzystywane w przemyśle chemicznym, spożywczym, czy farmaceutycznym. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk chemicznych, czy biologicznych oraz zdobyć umiejętności i kwalifikacje potrzebne do rozpoczęcia pracy zawodowej.
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W planie zajęć na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna znajdą się przedmioty związane z biotechnologią, nanotechnologią, inżynierią mechaniczną oraz chemią. Ponadto studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę z zakresu mechaniki, informatyki i automatyki. Jednak przede wszystkim skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych. W ramach kształcenia nauczą się wytwarzania wybranych produktów metodami biotechnologicznymi, a także poznają zasady przekształcania surowców w praktyczne produkty.
Co więcej dowiedzą się, w jaki sposób ponownie wykorzystywać wybrane surowce i nauczą się przeprowadzania badań laboratoryjnych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i aparatury badawczej. Studia przygotują ich także do rozwiązywania problemów produkcyjnych i podejmowania działań mających na celu utrzymanie dobrostanu środowiska naturalnego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zostaną zrealizowane w wyznaczonych do tego firmach.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna będą trwały trzy i pół roku (studia I stopnia) lub dwa lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwenci kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna znajdą zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim odnajdą się jako pracownicy przemysłu farmaceutycznego, medycznego, spożywczego, kosmetycznego, czy chemcznego, Równie ciekawą opcją będzie praca w laboratoriach badawczych oraz w ośrodkach badawczo-naukowych. Po zakończeniu studiów można także rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej lub własnego zespołu badawczego.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA CHEMICZNA I BIOCHEMICZNA
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia