Management - zarządzanie w języku angielskim

Management - zarządzanie w języku angielskim

Management - zarządzanie w języku angielskim studia - kierunek studiów

Wbrew powszechnym przekonaniom i obiegowym opiniom, osoba odpowiedzialna za zarządzanie zespołem, projektem czy przedsiębiorstwem, powinna wykazywać się umiejętnościami znacznie bardziej złożonymi, niż bezkompromisowe wydawanie rozkazów z niedostępnej przestrzeni fotela kierowniczego. Dobry zarządca jest gotowy, by nieustannie weryfikować aktualny stan procesów, za które jest odpowiedzialny i konfrontować je z wcześniej wyznaczonym celem. To także osoba doskonale rozumiejąca zasady funkcjonowania rynku, znająca zagadnienia i język swojej branży, zaznajomiona z obowiązkami każdej osoby zaangażowanej w proces decyzyjny. To ktoś, komu trudno odmówić zdolności do motywowania zespołu – specjalista nastawiony na skuteczną komunikację, uwzględniającą oczekiwania każdej ze stron zaangażowanych we wspólne przedsięwzięcie.

Jeśli masz analityczny umysł, potrafisz wyobrazić sobie schemat postępowania gotowy do zastosowania w dowolnej sytuacji decyzyjnej, pociąga Cię świat biznesu, także w wymiarze międzynarodowym i zdajesz sobie sprawę, że sukces bardzo często zależy od umiejętności nawiązywania relacji z ludźmi, studia na kierunku management – zarządzanie w języku angielskim, mogą odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w toku studiów? Poznasz podstawowe metody i techniki zarządzania, potrzebne w skutecznym planowaniu pracy firm, przedsiębiorstw czy organizacji, zorientujesz się w najnowszych narzędziach marketingowych i dowiesz się, jak wykorzystywać je w praktyce, przyjrzysz się specyfice zarządzania zasobami ludzkimi, zdobywając kompetencje mediacyjne, szkoleniowe i komunikacyjne. Dzięki licznym praktykom i warsztatom będziesz miał okazję, by wniknąć w międzynarodowe środowisko biznesowe, poznać różne kody kulturowe i metody zarządzania stosowane w różnych państwach europejskich, by w przyszłości stać się częścią wielokulturowego rynku jako specjalista. Opanujesz także podstawy ekonomii menadżerskiej, nauczysz się zarządzać innowacjami i bezpieczeństwem pracy, zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne, by prowadzić własną działalność gospodarczą, także na rynkach międzynarodowych.

Na jaką ścieżkę kariery masz szansę, jeśli ukończysz studia na kierunku management – zarządzanie w języku angielskim? Swoje szanse na rynku pracy będziesz mógł wówczas mnożyć przez dwa, celując także w międzynarodowe środowisko biznesowe – bez problemu odnajdziesz się w nim dzięki umiejętnościom językowym i kulturowym. Absolwenci zarządzania w języku angielskim bardzo często decydują się na pracę w agencjach marketingowych, pionach zarządczych firm i instytucji ukierunkowanych na współpracę z zagranicą. Są profesjonalnymi menadżerami średniego i wyższego szczebla, doradcami biznesowymi, analitykami zatrudnianymi przez instytucje gospodarcze lub samodzielnymi przedsiębiorcami, doskonale przygotowanymi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na management – zarządzanie w języku angielskim na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MANAGEMENT - ZARZĄDZANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując management – zarządzanie w języku angielskim?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstawowych metod i technik zarządzania (zasobami ludzkimi, firmą, przedsiębiorstwem)
 • organizacji pracy w firmach i instytucjach
 • znajomości nowoczesnych narzędzi marketingowych i stosowania ich w praktyce
 • negocjacji i mediacji
 • komunikacji interpersonalnej
 • prowadzenia wykładów i szkoleń
 • specyfiki międzynarodowego środowiska biznesowego
 • podstaw ekonomii menadżerskiej
 • zarządzania innowacjami
 • zarządzania bezpieczeństwem pracy
 • prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku management – zarządzanie w języku angielskim?

Absolwent kierunku management – zarządzanie w języku angielskim znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • doradca personalny, zawodowy lub biznesowy
 • analityk biznesu
 • pracownik agencji marketingowych
 • menadżer średniego lub wyższego szczebla
 • pracownik kadry kierowniczej
 • pracownik administracji samorządowej
 • pracownik zarządu firm, przedsiębiorstw i instytucji
 • pracownik działów współpracy międzynarodowej w firmach i instytucjach
 • samodzielny przedsiębiorca działający na rynku rodzimym i międzynarodowym

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MANAGEMENT - ZARZĄDZANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Komentarze (0)