Materiały współczesnych technologii

Materiały współczesnych technologii

Dodaj do ulubionych

Materiały współczesnych technologii studia - kierunek studiów

Tak zwana wiedza ogólna, która pozwala nam na orientację w możliwie największej liczbie dziedzin, często uchodzi za wyznacznik erudycji i miernik ciekawości świata – zwłaszcza, jeśli jest wyjątkowo rozległa i niepowierzchowna. Czy warto w takim razie zdecydować się na studia, które już w nazwie kierunku przemycają informację o bardzo wąskim przedmiocie naukowego zainteresowania przyszłych absolwentów? Oczywiście, że tak! Inżynieria materiałowa to nie tylko specjalność o wysokich notowaniach w rankingach rynkowego zapotrzebowania, ale także okazja do interdyscyplinarnego zgłębiania trzech najważniejszych ścisłych dyscyplin naukowych w połączeniu z praktyką badawczą w zakresie najnowocześniejszego materiałoznawstwa. To kierunek wspierający zdobywanie podstawowej wiedzy matematycznej, fizycznej i chemicznej, ale pozostający w ścisłej relacji z aktualnymi kierunkami rozwoju przemysłu stawiającego na nowe technologie.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli nauka przedmiotów ścisłych zawsze sprawiała Ci przyjemność, zależy Ci na zdobyciu wiedzy, która w przyszłości przełoży się na przydatną praktykę w pożądanym zawodzie, umiesz obserwować i interpretować – z łatwością dostrzegasz zależności pomiędzy elementami składającymi się na strukturę całości i potrafisz wyciągać wnioski z własnych obserwacji, studia na kierunku materiały współczesnych technologii mogą okazać się dla Ciebie idealną opcją.

 

Program studiów i przedmioty

Jak wyglądają takie studia i czego będziesz miał okazję się nauczyć jako adept tego kierunku? Wchodząc w świat materiałoznawstwa przejdziesz solidny kurs matematyki elementarnej, podstaw fizyki i chemii – te trzy dziedziny będą teoretycznymi filarami Twojego przyszłego, specjalistycznego wykształcenia. Poznaną teorię uzupełnisz praktycznymi umiejętnościami zdobywanymi podczas licznych zajęć laboratoryjnych, przeprowadzanych doświadczeń oraz projektów badawczych. Zostaniesz wyposażony w kompleksową wiedzę na temat właściwości materiałów, ich struktury, wytwarzania i przetwórstwa oraz możliwych zastosowań w technologiach przemysłowych. Zdobytą wcześniej wiedzę chemiczną i fizyczną nałożysz na sukcesywnie pogłębianą tematykę materiałoznawczą, by lepiej rozumieć zależności rządzące Twoją dziedziną, dochodzić do nowych, odkrywczych wniosków i mieć realny wpływ na rozwój najnowszych technologii. W Twoim planie zajęć pojawią się również takie przedmioty jak kwantowa teoria materii, modelowanie materiałów i procesów, podstawy elektroniki i elektrotechniki czy technologie wytwarzania materiałów.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zatrudnienia możesz rozważyć, gdy ukończysz studia na kierunku materiały współczesnych technologii? Praktyczne doświadczenie wyniesione z zajęć prowadzonych w pracowniach tematycznych sprawi, że doskonale odnajdziesz się w roli pracownika laboratoriów i biur projektowych. Wykształcenie inżynierskie otworzy przed Tobą drzwi zakładów przemysłowych i firm związanych z przemysłem chemicznym, elektronicznym, tekstylnym czy budowlanym. Możesz zdecydować się na twórczą, wymagającą samodzielności ścieżkę projektanta najnowszych rozwiązań technologicznych lub pójść w kierunku kariery naukowej, dołączając do zespołów projektowych działających w ośrodkach badawczych i instytutach.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na materiały współczesnych technologii na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, matematyka, fizyka z astronomią, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATERIAŁY WSPÓŁCZESNYCH TECHNOLOGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Materiały współczesnych technologii - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku materiały współczesnych technologii

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując materiały współczesnych technologii?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • podstaw matematyki elementarnej, fizyki i chemii
   • budowy, właściwości i struktury materiałów
   • procesu wytwarzania i przetwórstwa materiałów
   • możliwych zastosowań materiałów w technologiach przemysłowych
   • metod opracowywania pomiarów
   • techniki komputerowej
   • zasad programowania strukturalnego
   • projektowania innowacji
   • chemicznych i fizycznych metod charakteryzowania materiałów
   • podstaw elektroniki i elektrotechniki

   Jak wyglądają studia na kierunku materiały współczesnych technologii?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek materiały współczesnych technologii zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku materiały współczesnych technologii będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z mechaniką, fizyką, chemią oraz innymi naukami technicznymi oraz ścisłymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • podstawy techniki komputerowej
   • zasady programowania strukturalnego
   • budowa i podstawa właściwości materiałów
   • podstawy programowania

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studenci powyższego kierunku technicznego, zdobędą cenne umiejętności praktyczne z zakresu nauk technicznych oraz ścisłych. Przede wszystkim nauczysz się badać budowę oraz właściwości materiałów inżynierskich. Ponadto, poznasz zasady programowania w wybranych językach oraz dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać zaawansowane narzędzia i programy informatyczne. Studenci rozwiną również zdolności językowe, dzięki czemu zwiększą się ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku materiały współczesnych technologii będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku materiały współczesnych technologii?

   Absolwent kierunku materiały współczesnych technologii znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik laboratoriów chemicznych
   • inżynier w zakładach przemysłowych
   • pracownik biur projektowych
   • instytutach i ośrodkach badawczych
   • specjalista w firmach związanych z przemysłem chemicznym, elektronicznym, tekstylnym, budowlanym etc.
   • projektant najnowszych rozwiązań technologicznych
   • pracownik elektrowni i elektrociepłowni
   • pracownik zakładów energetycznych i stoczni

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATERIAŁY WSPÓŁCZESNYCH TECHNOLOGII

   Komentarze (0)