1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek maszyny i systemy energetyczne zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Studia na kierunku maszyny i systemy energetyczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku maszyny i systemy energetyczne: grafika inżynierska, ekologia i ochrona środowiska, problemy inżynierskie, technologie wytwarzania, komputerowe wspomaganie projektowania.
Jako student kierunku maszyny i systemy energetyczne, zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu matematyki, mechaniki, elektrotechniki oraz innych nauk technicznych.
Ponadto dowiesz się więcej na temat funkcjonowania sektora energetycznego, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:
-
Podstawy konstrukcji maszyn
-
Mechanika płynów
-
Technologie wytwarzania
-
Ekologia i ochrona środowiska
3. Nabywane umiejętności
Osoby, które aplikują na powyższy kierunek, wykształcą szereg istotnych umiejętności praktycznych. Jako student poznasz podstawy projektowania, konstrukcji oraz eksploatacji maszyn energetycznych.
Ponadto, nauczysz się wykorzystywać zaawansowane narzędzia inżynierskie, metody pomiarowe oraz programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
4. Dla kogo ten kierunek
Branża energetyczna jest jedną z prężniej rozwijających się i dynamicznie zmieniających się gałęzi przemysłu. W dobie coraz większej popularności ekologicznych rozwiązań i modernizowania gospodarki nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się projektowaniem systemów i maszyn z branży energetycznej.
Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstały innowacyjne studia maszyny i systemy energetyczne. Kierunek ten skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach technicznych, którzy zawodowo chcieliby się zająć branżą energetyczną oraz wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań i projektowaniem urządzeń z zakresu tej dyscypliny.
Jeżeli jesteś osobą ambitną i chciałbyś zdobywać kompetencje z zakresu perspektywicznej gałęzi przemysłu, to studia na kierunku maszyny i systemy energetyczne.