MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE

MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE

MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Branża energetyczna jest jedną z prężniej rozwijających się i dynamicznie zmieniających się gałęzi przemysłu. W dobie coraz większej popularności ekologicznych rozwiązań i modernizowania gospodarki nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się projektowaniem systemów i maszyn z branży energetycznej. Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstały innowacyjne studia maszyny i systemy energetyczne.
Kierunek ten skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach technicznych, którzy zawodowo chcieliby się zająć branżą energetyczną oraz wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań i projektowaniem urządzeń z zakresu tej dyscypliny. Jeżeli jesteś osobą ambitną i chciałbyś zdobywać kompetencje z zakresu perspektywicznej gałęzi przemysłu, to studia na kierunku maszyny i systemy energetyczne.
 
Czego nauczysz się na kierunku maszyny i systemy energetyczne?
 
W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu aspektów składających się na bogatą i wielopoziomową dyscyplinę, jaką jest energetyka. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których rozwiniesz swoje umiejętności techniczne, niezwykle przydatne w pracy inżyniera. Ponadto dowiesz się więcej na temat teorii i rodzajów systemów energetycznych. Równie ważną zdolnością, którą wykształcisz podczas kursu będzie umiejętność projektowania maszyn energetycznych.
Co więcej, nauczysz się zarządzać pracą tego typu urządzeń i kontrolować cały proces produkcji i dystrybucji. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę akademicką i praktyków przemysłu energetycznego, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz umiejętności praktyczne. Dostaniesz szansę korzystania z nowocześnie i bogato wyposażonych laboratoriów badawczych.
Ponadto, będziesz musiał odbyć obowiązkowe praktyki studenckie w jednym z wybranych przez siebie przedsiębiorstw. Dodatkowo będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania na kołach naukowych.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku maszyny i systemy energetyczne będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu projektowania maszyn i urządzeń z branży energetycznej oraz nadzorowania procesu produkcji i dystrybucji. Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne umożliwią Ci zdobycie stabilnej i perspektywicznej pracy związanej z przemysłem energetycznym. Jako absolwent, idealnie sprawdzisz się jako pracownik firm, zajmujących się projektowaniem maszyn i urządzeń energetycznych.
Równie ciekawym rozwiązaniem jest zatrudnienie w przedsiębiorstwach, zajmujących się wdrażaniem i projektowaniem ekologicznych systemów energetycznych. Zapotrzebowanie na specjalistów z branży energetycznej wzrasta także poza granicami naszego kraju, dlatego też z powodzeniem będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku maszyny i systemy energetyczne powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, informatyki, chemii lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE:

  • umiejętność projektowania maszyn i urządzeń energetycznych
  • znajomość najnowszych technologi z zakresu branży energetycznej
  • umiejętność nadzorowania procesu produkcji maszyn
  • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych, stosowanych w przemyśle energetycznym
  • znajomość języka obcego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE:

  • przemysł energetyczny
  • firmy zajmujące się projektowaniem maszyn i urządzeń energetycznych
  • firmy zajmujące się wdrażaniem ekologicznych rozwiązań energetycznych
  • ośrodki badawczo-rozwojowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MASZYNY I SYSTEMY ENERGETYCZNE

Komentarze (0)