MECHATRONIC ENGINEERING studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Mechatronic engineering to nowoczesne i niezwykle przyszłościowe studia skierowane do wszystkich osób o dużych zdolnościach technicznych, którzy chcą zdobyć gruntowne wykształcenie kierunkowe i zyskać szansę na perspektywiczną pracę na arenie międzynarodowej. Kierunek ten powstał jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy.

Maszyny i nowoczesne urządzenia zdominowały niemal każdą gałąź przemysłu w związku, z czym wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ich projektowania oraz nadzorowania procesu produkcji i dystrybucji. Jako że jest to niezwykle dynamicznie i prężnie rozwijająca się branża to studia związane z tym obszarem wiedzy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Jeżeli ty także chciałbyś rozwinąć swoje kompetencje techniczne oraz zdobyć ciekawe perspektywy zawodowe to nie wahaj się i wybierz studia na kierunku mechatronic engineering.

 

Czego nauczysz się na kierunku mechatronic engineering?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin wiedzy, składających się na bogatą i wieloaspektową dyscyplinę, jaką jest mechatronika. Jako student będziesz uczęszczał na liczne zajęcia, które sprawią, że zyskasz nowe, cenne umiejętności i ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę techniczną.

Będziesz miał możliwość zapoznania się z właściwościami materiałów stosowanych przy produkcji nowoczesnych maszyn. Co więcej, zaznajomisz się z nowoczesnym oprogramowaniem informatycznym i programami komputerowymi, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. W trakcie studiów zyskasz także kompetencje z zakresu mechaniki technicznej, automatyki oraz systemów mikroprocesorowych.

Podczas kursu skupisz się także na rozwijaniu swoich kompetencji językowych oraz nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku mechatronic engineering będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z zakesu kilku aspektów wiedzy, składających się na dyscyplinę, jaką jest mechatronika. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie. Idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych i konsultingowych.

Co więcej możesz związać swoją zawodową przyszłość z jednostkami badawczo-naukowymi. Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku możesz objąć stanowisko konstruktora czy mechatronika. Znajomość języka angielskiego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery międzynarodowej, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mechatronic engineering engineering powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: matematyka, język angielski, język obcy, fizyka lub chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MECHATRONIC ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MECHATRONIC ENGINEERING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MECHATRONIC ENGINEERING:

 • znajomość budowy i konstrukcji maszyn
 • znajomość technik projektowania maszyn przemysłowych
 • znajomość podstaw elektrotechniki i elektroniki
 • znajomość podstaw robotyki
 • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MECHATRONIC ENGINEERING STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MECHATRONIC ENGINEERING STUDIA I STOPNIA

MECHATRONIC ENGINEERING STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MECHATRONIC ENGINEERING:

 • biura projektowe
 • biura konsultingowe
 • jednostki naukowo-badawcze
 • własna działalność gospodarcza
 • konstruktor
 • mechatronik
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIC ENGINEERING

Komentarze (0)