INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

Dodaj do ulubionych

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM studia – kierunek studiów

Studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 28 października 2022 r. | inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym) | inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym - uczelnie >

lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnymw roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym:

 • chemia,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

Jednostka prowadząca

Inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym?

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu różnorodnych dziedzin powiązanych z naukami technicznymi i ścisłymi, których dogłębne poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy w tej branży.

W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów i warsztatów praktycznych dzięki, którym rozwiniesz swoje zdolności matematyczne i informatyczne.

Ponadto zyskasz cenne kompetencje praktyczne, między innymi zaznajomisz się ze szczegółową budową specjalistycznych maszyn przemysłowych oraz nauczysz się zasad ich projektowania oraz konstruowania.

Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy automatyką i utrzymaniem ruchu, a produkcją i projektowaniem w przemyśle drzewnym.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych warsztatów terenowych oraz praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje podczas twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza matematyczna
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • znajomość budowy i konstrukcji specjalistycznych maszyn przemysłowych
 • umiejętność projektowania maszyn przemysłowych
 • umiejętność nadzorowania prac produkcyjnych
 • wiedza z zakresu elektrotechniki i elektroniki
 • znajomość specjalistycznej terminologii technicznej
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studia niestacjonarne odbywają się podczas weekendowych zjazdów.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk technicznych.

 

Studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym będziesz miał możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami technicznymi, matematycznymi, chemicznymi oraz przyrodniczymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Mechanika techniczna
 • Podstawy przedsiębiorczości dla inżynierów
 • Chemiczna technologia drewna
 • Obrabiarki CNC i programowanie obrabiarek

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie licznych warsztatów praktycznych realizowanych na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się budowy oraz eksploatacji zaawansowanych maszyn i narzędzi technicznych, stosowanych na co dzień w przemyśle drzewnym.

Ponadto, poznasz programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną prace. Studenci rozwiną także zdolności z obszaru ekonomii, przedsiębiorczości oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Przemysł drzewny to jedna z prężniej działających gałęzi gospodarki, której przedmiotem działalności jest obróbka określonych gatunków drewna i wykorzystywanie ich do produkcji różnorodnych materiałów.

Jako że jest to niezwykle dynamicznie rozwijająca się branża, w której nieustannie pojawiają się nowoczesne rozwiązania i innowacje, to wciąż rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru nauk technicznych i ścisłych, którzy potrafiliby wykorzystać swoją wiedzę w pracy przy specjalistycznych maszynach i aparaturach przemysłowych.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest niezwykle prestiżowy i interdyscyplinarny kierunek, inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym, którego program ukierunkowany jest na kształcenie umiejętności technicznych i inżynierskich, niezwykle pożądanych na współczesnym rynku pracy.

Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne i gruntowne wykształcenie oraz zyskać szanse na zdobycie atrakcyjnej i niezwykle rozwijającej pracy, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek!

 

5. Gdzie studiować inżynierię i automatyzację w przemyśle drzewnym

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym trwają 4 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle prestiżowych i perspektywicznych studiów będziesz posiadał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technicznych. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm zajmujących się projektowaniem i produkcją maszyn stosowanych w przemyśle drzewnymPonadto, możesz związać swoją przyszłość z zawodem technologa, projektanta, specjalisty do spraw automatyzacji i produkcji.

Równie ciekawą opcją może być praca w branży produkcyjnej, usługowej lub handlowej. Co więcej, znajomość języka obcego oraz popularność tej branży na polu międzynarodowym, otworzą Ci drzwi do światowej kariery. Jeżeli chciałbyś zdobyć nowe perspektywy zawodowe, możesz zawsze kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

 

Absolwent kierunku  inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • firmy produkcyjne
 • przemysł drzewny
 • główny technolog
 • specjalista ds. przygotowania produkcji
 • specjalista ds. automatyzacji produkcji
 • specjalista ds. utrzymania ruchu
 • specjalista ds. jakości
 • projektant maszyn przemysłowych
 • konstruktor maszyn przemysłowych

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia