INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Przemysł drzewny to jedna z prężniej działających gałęzi gospodarki, której przedmiotem działalności jest obróbka określonych gatunków drewna i wykorzystywanie ich do produkcji różnorodnych materiałów. Jako że jest to niezwykle dynamicznie rozwijająca się branża, w której nieustannie pojawiają się nowoczesne rozwiązania i innowacje, to wciąż rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru nauk technicznych i ścisłych, którzy potrafiliby wykorzystać swoją wiedzę w pracy przy specjalistycznych maszynach i aparaturach przemysłowych.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest niezwykle prestiżowy i interdyscyplinarny kierunek, inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym, którego program ukierunkowany jest na kształcenie umiejętności technicznych i inżynierskich, niezwykle pożądanych na współczesnym rynku pracy. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne i gruntowne wykształcenie oraz zyskać szanse na zdobycie atrakcyjnej i niezwykle rozwijającej pracy, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym?

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu różnorodnych dziedzin powiązanych z naukami technicznymi i ścisłymi, których dogłębne poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy w tej branży. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów i warsztatów praktycznych dzięki, którym rozwiniesz swoje zdolności matematyczne i informatyczne.

Ponadto zyskasz cenne kompetencje praktyczne, między innymi zaznajomisz się ze szczegółową budową specjalistycznych maszyn przemysłowych oraz nauczysz się zasad ich projektowania oraz konstruowania. Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy automatyką i utrzymaniem ruchu, a produkcją i projektowaniem w przemyśle drzewnym. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych warsztatów terenowych oraz praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje podczas twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle prestiżowych i perspektywicznych studiów będziesz posiadał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technicznych. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm zajmujących się projektowaniem i produkcją maszyn stosowanych w przemyśle drzewnym.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z zawodem technologa, projektanta, specjalisty do spraw automatyzacji i produkcji. Równie ciekawą opcją może być praca w branży produkcyjnej, usługowej lub handlowej. Co więcej, znajomość języka obcego oraz popularność tej branży na polu międzynarodowym, otworzą Ci drzwi do światowej kariery. Jeżeli chciałbyś zdobyć nowe perspektywy zawodowe, możesz zawsze kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym będziesz musiał zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, biologia, chemia, geografia, matematyka, fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM:

 • wiedza matematyczna
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • znajomość budowy i konstrukcji specjalistycznych maszyn przemysłowych
 • umiejętność projektowania maszyn przemysłowych
 • umiejętność nadzorowania prac produkcyjnych
 • wiedza z zakresu elektrotechniki i elektroniki
 • znajomość specjalistycznej terminologii technicznej
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM:

 • firmy produkcyjne
 • przemysł drzewny
 • główny technolog
 • specjalista ds. przygotowania produkcji
 • specjalista ds. automatyzacji produkcji
 • specjalista ds. utrzymania ruchu
 • specjalista ds. jakości
 • projektant maszyn przemysłowych
 • konstruktor maszyn przemysłowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA I AUTOMATYZACJA W PRZEMYŚLE DRZEWNYM

Komentarze (0)