1. Typ i tryb studiów
Kierunek systemy i urządzenia przemysłowe można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którym zależy na połączeniu nauki z innymi aktywnościami powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.
Studia na kierunku Systemy i urządzania przemysłowe możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe: mechanika ogólna, mechanika płynów, elektrotechnika i elektronika, układy wielofazowe, termodynamika techniczna.
Studenci kierunku systemy i urządzenia przemysłowe zdobędą wszechstronną wiedzę techniczną, ze szczególnym uwzględnieniem elektrotechniki, mechaniki czy automatyki. Program nauczania zakłada realizacje wielu ciekawych zajęć powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
Podstawy automatyzacji i robotyzacji
-
Źródła i systemy konwersji energii
-
Energetyka wodna i wiatrowa
-
Automatyka chłodnicza i klimatyzacyjna
Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Osoby, które aplikują na powyższy kierunek techniczny, wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych. W ramach licznych warsztatów nauczą się oni projektowania, budowy i eksploatacji nowoczesnych urządzeń przemysłowych, przy zastosowaniu narzędzi komputerowych.
Studenci poznają także zasady obsługi profesjonalnej aparatury badawczej i przemysłowej, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje będą mogli wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędą niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Jako że współcześnie można dostrzec tendencje rozwojową w niemal każdej dziedzinie nowoczesnego przemysłu, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na nowoczesne i funkcjonalne maszyny przemysłowe, które dodatkowo będą spełniać wymogi dotyczące ekologii i ochrony środowiska.
Odpowiedzią na tego typu potrzeby i tendencje jest niezwykle nowatorski dopasowany do wymagań współczesnego rynku pracy kierunek, systemy i urządzenia przemysłowe.
Program studiów skierowany jest do wszystkich pasjonatów nauk technicznych i ścisłych, które chciałyby wykorzystać swoje zainteresowania oraz talent podczas swojej przyszłej pracy zawodowej.
Jeżeli więc marzysz o zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i szansy na zdobycie atrakcyjnej i stabilnej pracy, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek!