Inżynieria transportu i logistyki

Inżynieria transportu i logistyki

inżynieria transportu i logistyki studia

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Inżynieria transportu i logistyki to kierunek wychodzący naprzeciw tym tendencjom. Jeżeli zatem masz zmysł strategiczny i chciałbyś zająć się logistyką w przyszłości to może to być świetny kierunek dla Ciebie!

Obecnie studia inżynierskie to nie tylko nauki techniczne, ale także kształcenie w zakresie nauk pozwalających na objęcie w przyszłości stanowiska managera: ekonomii, organizacji i zarządzania, prawa gospodarczego. Co więcej, w ramach studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzą z zakresu logistyki i transportu. Nauczysz się zarządzać systemami transportowo-magazynowymi, optymalizować koszty logistyczne oraz zasad magazynowania i obrotu zapasami. Nie będą Ci też obce metody informatyczne wykorzystywane w szeroko pojętej logistyce. Jednym zdaniem staniesz się mózgiem operacji logistycznych w Twojej firmie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria transportu i logistyki? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako inżynier jakości, standaryzacji i kontroli procesów, utrzymania ruchu i systemów telematycznych lub inżynier przedsiębiorstw zajmujących się transportem i logistyką. Możesz także zostać managerem organizacji ruchu transportowego w dużych firmach. Co więcej, praca będzie na Ciebie czekać w przedsiębiorstwach sektora TSL, centrach dystrybucyjnych i logistycznych czy firmach logistycznych obsługujących przewozy towarów. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Inżynieria transportu i logistyki może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię transportu i logistyki

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • funkcjonowania nowoczesnego transportu, a w szczególności: inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu oraz analizy systemów transportowych,
 • rozumienia oraz posługiwania się podstawowymi kategoriami ekonomicznymi; rozumienia istoty makroekonomii; przedstawiania podstawowych problemów polityki ekonomicznej, teorii zatrudnienia i bezrobocia; rozumienia istoty polityki państwa na rynku pracy, analizy inflacji w relacjach do innych problemów makroekonomicznych, określania istoty koniunktury gospodarczej oraz cyklu koniunkturalnego; wskazywania podstawowych problemów oceny koniunktury gospodarczej,
 • rozwiązywania problemów logistycznych za pomoc metod i technik inżynierskich, w tym w zakresie: projektowania systemów logistycznych oraz procesów logistycznych, zarządzania specjalistycznymi funkcjami logistycznym oraz procesami logistycznymi,
 • operacyjnego zarządzania logistycznego w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych. Powinien zna istot zarządzania współczesnymi podmiotami (organizacjami) gospodarczymi oraz zasady działalności logistycznej podmiotów gospodarczych,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria transportu i logistyki

Absolwent kierunku inżynieria transportu i logistyki znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • inżynier jakości, standaryzacji i kontroli procesów, utrzymania ruchu i systemów telematycznych,
 • manager organizacji ruchu transportowego,
 • inżynier przedsiębiorstw zajmujących się transportem i logistyką,
 • pracownik w przedsiębiorstwach sektora TSL,
 • pracownik w centrach dystrybucyjnych oraz logistycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię transportu i logistyki, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA TRANSPORTU I LOGISTYKI

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Inżynieria transportu i logistyki

INŻYNIERIA TRANSPORTU I LOGISTYKI - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

     PRACODAWCY

     Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

     Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

     zobacz kogo szukamy >>

     Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

     zobacz kogo szukamy >>

     Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

     zobacz kogo szukamy >>

     To firma o bogatej, długoletniej tradycji. To historia ludzi i idei. Firma cały czas nosi imię swojego założyciela. Obecnie Paul Hartmann ma swoje filie w 34 krajach i zatrudnia ok. 10.200 pracowników na całym świecie. Główną siedzibą firmy jest nadal Heidenheim. Historia PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o. rozpoczęła się w 1993 r. Obecnie zatrudniamy ponad dwustu pracowników. Oferujemy na rynku polskim produkty wybrane z bogatego asortymentu grupy HARTMANN.

     zobacz kogo szukamy >>

     Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

     zobacz kogo szukamy >>

     CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

     zobacz kogo szukamy >>

     Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Założyciel naszej firmy, Dirk Rossmann, otworzył pierwszą własną i jednocześnie pierwszą samoobsługowa drogerię w Niemczech w 1972 roku. 20 lat później powstał w Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, pierwszy Rossmann w Polsce. Dziś mamy ponad 1.200 drogerii, 700 tys. klientów dziennie, stworzyliśmy 17 tys. miejsc pracy.

     zobacz kogo szukamy >>

     Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

     zobacz kogo szukamy >>

     WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

     zobacz kogo szukamy >>

     Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

     zobacz kogo szukamy >>

     Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

     zobacz kogo szukamy >>

     Komentarze (0)