Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku inteligentny przemysł to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Osoby, które aplikują na kierunek inteligentny przemysł zdobędą kompleksowe wykształcenie techniczne. Przede wszystkim rozwiną wiedzę z zakresu automatyki i robotyki, informatyki, elektrotechniki oraz innych nauk technicznych. Ponadto poznają zasady automatyzacji i informatyzacji procesów przemysłowych oraz nauczą się wdrażania nowych technologii. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób wykorzystywać narzędzia informatyczne oraz zyskają umiejętności z obszaru nadzorowania procesu produkcyjnego.
Specjalności
Współczesne studia z inteligentnego przemysłu charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku inteligentny przemysł: nowoczesne procesy produkcyjne, projektowanie i rozwój produktu.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku inteligentny przemysł najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci kierunku inteligentny przemysł znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych niemal w każdej gałęzi przemysłu. Ponadto idealnie odnajdą się jako pracownicy firm produkcyjnych i informatycznych, firm sektora samochodowego i lotniczego oraz biur projektowych.
Kandydaci na kierunek inteligentny przemysł należy spełnić szereg istotnych wymagań rekrutacyjnych, obowiązujących na danej uczelni wyższej. Obecnie kierunek ten można realizować tylko na pierwszym stopniu, dlatego też kryterium kwalifikacyjnym jest egzamin maturalny.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inteligentny przemysł to:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
W programie studiów na kierunku inteligentny przemysł znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Inteligentny przemysł to nowoczesne studia, które kształcą specjalistów posiadających wiedzę i kwalifikacje potrzebne do pracy we współczesnym przemyśle. Studenci będą mieli szansę zyskać wykształcenie uprawniające do podejmowania działań związanych z informatyzacją i automatyzacją przedsiębiorstw.
Studia na kierunku inteligentny przemysł możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku inteligentny przemysł będzie oscylował głównie wokół nauk technicznych. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę na temat automatyki i robotyki, elektroniki i elektrotechniki. W planie zajęć znajdą się także przedmioty związane z informatyką i technologiami informatycznymi. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.
W ramach kształcenia nauczą się wykorzystywania zaawansowanych technik komputerowych oraz wykonywania prototypów produktów. Co więcej, poznają zasady zarządzania procesami wytwórczymi, a także zarządzania procesem produkcji. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób dokonywać informatyzacji i automatyzacji przedsiębiorstw.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku inteligentny przemysł trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ze względu na przyszłościowy program kształcenia na kierunku inteligentny przemysł, absolwenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy przemysłu przetwórczego, w którym mogą zająć się wdrażaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Równie ciekawą i perspektywiczną opcją zatrudnienia będzie praca w lotnictwie i przemyśle samochodowym. Absolwenci obejmą także stanowiska kierownicze i menedżerskie, na których będą odpowiedzialni za nadzorowanie procesu przemysłowego oraz zarządzanie zespołem. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z użytkowaniem sprzętu komputerowego oraz doradztwem technicznym.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inteligentny przemysł:
przemysł przetwórczy
lotnictwo
przemysł samochodowym
firmy doradcze i konsultingowe
własna działalność gospodarcza
firmy i korporacje międzynarodowe
stanowiska kierownicze.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku INTELIGENTNY PRZEMYSŁ
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia