AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS

AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS

AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics to studia interdyscyplinarne, które skupiają się na kształtowaniu umiejętności z kilku obszarów wiedzy, które obecnie są cenione na rynku pracy. Studenci zdobędą zarówno wykształcenie ogólnotechniczne, jak i kierunkowe z zakresu wybranej przez siebie specjalizacji.
Ze względu na to, że językiem wykładowym jest angielski, kierunek ten przygotowuje do podjęcia pracy także na arenie międzynarodowej oraz daje możliwość uczestnictwa w studenckiej wymianie zagranicznej. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z obszaru nauk ścisłych, a dodatkowo dobrze znasz język angielski to studia na kierunku automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics powinny być twoim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics?
 
Podczas pierwszych pięciu semestrów będziesz rozwijał swoją wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, podstaw informatyki i podstawowych nauk technicznych: elektrotechniki, teorii sterowania, elektroniki, metrologii, programowania komputerowego, systemów mikroprocesorowych, baz danych, sieci komputerowych oraz sztucznej inteligencji. Zdobycie umiejętności z tych dziedzin będzie nijako wstępem do dalszej nauki.
Na trzecim roku będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na automatykę, dowiesz się więcej na temat inżynierii procesowej i systemowej oraz nauczysz się zarządzać systemami sterowania w aplikacjach. Natomiast, wybierając informatykę będziesz uczestniczył w zajęciach, które przygotują Cię do projektowania systemów komputerowych i przybliżą Ci tajniki programowania.
Ostatnia ze specjalizacji, czyli elektronika i telekomunikacja dotyczy przede wszystkim projektowania układów elektronicznych czy bezprzewodowych sieci komputerowych. W programie studiów przewidziano liczne warsztaty i laboratoria, które mają na celu rozwijanie zdolności praktycznych studentów i zdobywaniu przez nich cennego doświadczenia, które zaprocentuje w ich przyszłym zawodowym życiu. Jako że oferta kształcenia jest dopasowana do standardów wszystkich uczelni technicznych w Europie, będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wymianie studenckiej, czym zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu podstawowych nauk technicznych oraz z wybranej przez siebie specjalizacji. Zyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w miejscach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie jako informatyk, projektant baz danych czy inżynier komputerowy.
Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz pracować w przemyśle samochodowym i samolotowym lub jako projektant nowoczesnych systemów sterowania. Doskonała znajomość specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej. Co więcej, po ukończeniu studiów inżynierskich możesz kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu, potwierdzającego ich znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS:

   • wiedza z zakresu technicznych nauk podstawowych
   • umiejętność zarządzania systemami sterowania w aplikacjach
   • umiejętność projektowania systemów komputerowych
   • znajomość zasad programowania
   • znajomość zasad grafiki komputerowej

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS:

   • informatyk
   • projektant baz danych
   • przemysł samochodowy i samolotowy
   • firmy badawczo-rozwojowe
   • konstruktor systemów i układów automatyki

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS

   Komentarze (0)