AUTOMATIC CONTROL AND ROBOTICS, ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION, INFORMATICS studia - kierunek studiów
Automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics to studia interdyscyplinarne, które skupiają się na kształtowaniu umiejętności z kilku obszarów wiedzy, które obecnie są cenione na rynku pracy. Studenci zdobędą zarówno wykształcenie ogólnotechniczne, jak i kierunkowe z zakresu wybranej przez siebie specjalizacji.
Ze względu na to, że językiem wykładowym jest angielski, kierunek ten przygotowuje do podjęcia pracy także na arenie międzynarodowej oraz daje możliwość uczestnictwa w studenckiej wymianie zagranicznej. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z obszaru nauk ścisłych, a dodatkowo dobrze znasz język angielski to studia na kierunku automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics powinny być twoim wyborem.
Czego nauczysz się na kierunku automatic control and robotics, electronics and telecommunication, informatics?
Podczas pierwszych pięciu semestrów będziesz rozwijał swoją wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, podstaw informatyki i podstawowych nauk technicznych: elektrotechniki, teorii sterowania, elektroniki, metrologii, programowania komputerowego, systemów mikroprocesorowych, baz danych, sieci komputerowych oraz sztucznej inteligencji. Zdobycie umiejętności z tych dziedzin będzie nijako wstępem do dalszej nauki.
Na trzecim roku będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na automatykę, dowiesz się więcej na temat inżynierii procesowej i systemowej oraz nauczysz się zarządzać systemami sterowania w aplikacjach. Natomiast, wybierając informatykę będziesz uczestniczył w zajęciach, które przygotują Cię do projektowania systemów komputerowych i przybliżą Ci tajniki programowania.
Ostatnia ze specjalizacji, czyli elektronika i telekomunikacja dotyczy przede wszystkim projektowania układów elektronicznych czy bezprzewodowych sieci komputerowych. W programie studiów przewidziano liczne warsztaty i laboratoria, które mają na celu rozwijanie zdolności praktycznych studentów i zdobywaniu przez nich cennego doświadczenia, które zaprocentuje w ich przyszłym zawodowym życiu. Jako że oferta kształcenia jest dopasowana do standardów wszystkich uczelni technicznych w Europie, będziesz miał możliwość wzięcia udziału w wymianie studenckiej, czym zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową.
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu podstawowych nauk technicznych oraz z wybranej przez siebie specjalizacji. Zyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w miejscach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie jako informatyk, projektant baz danych czy inżynier komputerowy.
Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz pracować w przemyśle samochodowym i samolotowym lub jako projektant nowoczesnych systemów sterowania. Doskonała znajomość specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej. Co więcej, po ukończeniu studiów inżynierskich możesz kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.