TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

Dodaj do ulubionych

TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Technologia szkła i ceramiki to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, chemii, fizyki lub geografii. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku technologia szkła i ceramiki

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI:

   Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku technologia szkła i ceramiki?

   Ze względu na złożony i niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z naukami technicznymi oraz branżą artystyczną.

   W programie nauczania przewidziano wiele rozwijających i perspektywicznych zajęć związanych z naukami ścisłymi, między innymi z matematyką, chemią czy fizyką, których dogłębne poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy w tej branży.

   Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne oscylujące wokół zagadnień związanych z wytapianiem szkła czy wypalaniem ceramiki.

   Wszystkie zajęcia będą odbywać się w nowoczesnych specjalistycznych laboratoriach, a ich prowadzeniem zajmują się najlepsi naukowcy i praktycy w swojej branży. W trakcie studiów rozwiniesz swoje zdolności językowe, co zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.
    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

   • wiedza z zakresu nauk technicznych
   • umiejętność wypalania ceramiki
   • umiejętność wytapiania szkła
   • wiedza matematyczna
   • wiedza chemiczna
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

    

   Jak wyglądają studia na kierunku technologia szkła i ceramiki?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek technologia szkła i ceramiki jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

    

   Studia na kierunku Technologia szkła i ceramiki możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (inżynierskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk technicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku technologia szkła i ceramiki będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk matematycznych, chemicznych, technicznych w tym mechaniki i elektrotechniki. Program kształcenia zakłada realizacje wielu rozwijających przedmiotów, powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Defekty sieci krystalicznej
   • Maszyny i urządzenia w przemyśle ceramicznym i szklarskim
   • Dyfuzja i przemiany fazowe
   • Projektowanie procesów technologicznych

   Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualna oferta modułów specjalizacyjnych znajduje się na oficjalnych stronach intranetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek technologia szkła i ceramiki zdobędą szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Studenci nauczą się metod przetwórstwa szkła oraz materiałów ceramicznych, przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi technicznych.

   Ponadto poznają zasady projektowania, doboru i badania materiałów inżynierskich. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z wybranego języka obcego, co pozwoli studentom rozwinąć zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Przemysł szklarski to dział gospodarki, który zajmuje się produkcją szkła użytkowego, płaskiego oraz różnorodnych materiałów budowlanych z tworzywa szklanego. Szkło jest na szeroką skalę stosowane w wielu przemysłach i branżach, między innymi w medycynie czy w produkcji urządzeń z obszaru nowoczesnej technologii.

   Jako że jest to niezwykle prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki i nieustannie pojawiają się w niej liczne innowacje, to rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy posiadaliby rozwinięte umiejętności techniczne oraz zmysł artystyczny.

   Odpowiedzią na tego typu potrzeby i tendencje panujące na współczesnym rynku pracy jest nowo powstały, niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek studiów, technologia szkła i ceramiki.

   Ich program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach z zakresu nauk ścisłych i technicznych, którzy chcieliby wykorzystać je podczas swojej przyszłej pracy zawodowej.

   Jeżeli ty także należysz do tego grona i zależy ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i zwiększenia swoich szans na atrakcyjną i stabilną pracę, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek!

    

   5. Gdzie studiować Technologię szkła i ceramiki

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Technologia szkła i ceramiki:

    

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Technologia szkła i ceramiki trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

   Studia pierwszego stopnia na kierunku technologia szkła i ceramiki będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera.

   Czas trwania studiów na kierunku technologia szkła i ceramiki na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku będziesz miał wszechstronną wiedzę ze znajomości przemysłu szklarskiego i ceramicznego oraz powiązanych z nimi dziedzin i dyscyplin naukowych. 

   Uzyskane kompetencje, wiedza teoretyczna oraz kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu dynamicznie i prężnie rozwijających się branżach.

   Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w hutach szkła oraz wszelakich zakładach produkcji ceramiki i produktów szklanych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik wszelkich branży, w której wykorzystuje się szkło, między innymi branży medycznej.

   Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi laboratoriami lub ośrodkami badawczo-naukowymi. Bardzo dobra znajomość języka obcego i popularność tej branży poza granicami naszego kraju, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

   Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.
    

   Absolwent kierunku Technologia szkła i ceramiki znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • huty szkła
   • zakłady produkcji ceramiki
   • zakłady produkcji szkła użytkowego
   • branża medyczna
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • specjalistyczne laboratoria
   • ośrodki badawczo-naukowe
   • projektant szkła i ceramiki

    

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

   Komentarze (0)