TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Przemysł szklarski to dział gospodarki, który zajmuje się produkcją szkła użytkowego, płaskiego oraz różnorodnych materiałów budowlanych z tworzywa szklanego. Szkło jest na szeroką skalę stosowane w wielu przemysłach i branżach, między innymi w medycynie czy w produkcji urządzeń z obszaru nowoczesnej technologii. Jako że jest to niezwykle prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki i nieustannie pojawiają się w niej liczne innowacje, to rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy posiadaliby rozwinięte umiejętności techniczne oraz zmysł artystyczny.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby i tendencje panujące na współczesnym rynku pracy jest nowo powstały, niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek studiów, technologia szkła i ceramiki. Ich program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach z zakresu nauk ścisłych i technicznych, którzy chcieliby wykorzystać je podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. Jeżeli ty także należysz do tego grona i zależy ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i zwiększenia swoich szans na atrakcyjną i stabilną pracę, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku technologia szkła i ceramiki?

Ze względu na złożony i niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z naukami technicznymi oraz branżą artystyczną. W programie nauczania przewidziano wiele rozwijających i perspektywicznych zajęć związanych z naukami ścisłymi, między innymi z matematyką, chemią czy fizyką, których dogłębne poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy w tej branży.

Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne oscylujące wokół zagadnień związanych z wytapianiem szkła czy wypalaniem ceramiki. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w nowoczesnych specjalistycznych laboratoriach, a ich prowadzeniem zajmują się najlepsi naukowcy i praktycy w swojej branży. W trakcie studiów rozwiniesz swoje zdolności językowe, co zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku będziesz miał wszechstronną wiedzę ze znajomości przemysłu szklarskiego i ceramicznego oraz powiązanych z nimi dziedzin i dyscyplin naukowych.  Uzyskane kompetencje, wiedza teoretyczna oraz kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu dynamicznie i prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w hutach szkła oraz wszelakich zakładach produkcji ceramiki i produktów szklanych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik wszelkich branży, w której wykorzystuje się szkło, między innymi branży medycznej.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi laboratoriami lub ośrodkami badawczo-naukowymi. Bardzo dobra znajomość języka obcego i popularność tej branży poza granicami naszego kraju, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, chemii, fizyki lub geografii. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI:

 • wiedza z zakresu nauk technicznych
 • umiejętność wypalania ceramiki
 • umiejętność wytapiania szkła
 • wiedza matematyczna
 • wiedza chemiczna
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI:

 • huty szkła
 • zakłady produkcji ceramiki
 • zakłady produkcji szkła użytkowego
 • branża medyczna
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • specjalistyczne laboratoria
 • ośrodki badawczo-naukowe
 • projektant szkła i ceramiki

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA SZKŁA I CERAMIKI

Komentarze (0)