Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.
W trakcie studiów studenci Inżynierii maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych zdobywają wiedzę złożoną z wielu elementów. Tymi elementami są zagadnienia z zakresu dyscyplin technicznych, rolniczych i leśnych, które wzbogacone są o wiadomości z obszaru zastosowania informatyki, zarządzania zasobami ludzkimi oraz sterowania procesami.
Praca po studiach
Po zakończeniu nauki absolwenci Inżynierii maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych mogą znaleźć pracę w różnych gałęziach produkcji związanych z przemysłem leśnym, sektorem agroenergetycznym, stacjach obsługi i warsztatach naprawczych maszyn rolniczych i leśnych oraz w zakładach projektowania maszyn.
Z racji tego, że Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych prowadzona jest w ramach studiów inżynierskich warto zadbać o swoje umiejętności związane z „królową nauk” – jest to bowiem najważniejszy przedmiot w postępowaniu rekrutacyjnym.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych jest kierunkiem złożonym. Oznacza to, że studenci mogą otrzymać wiedzę szeroką, poznając zagadnienia z różnorodnych dyscyplin. W toku studiów zaznajamiają się z takimi pojęciami jak grafika inżynierska, podstawy produkcji rolniczej, czy podstawy produkcji leśnej, z jednoczesnym zgłębianiem zarządzania, logistyki, czy ochrony własności intelektualnej.
Studia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Tryb:
Studenci Inżynierii maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych nabywają umiejętności między innymi w zakresie identyfikowania i rozwiązywania problemów techniki wykorzystywanych w procesie produkcji surowców pochodzenia rolniczego, czyli roślinnych i zwierzęcych, pozyskiwania i przetwórstwa drewna, a także produkcji spożywczej. Studenci poznają metody, techniki, technologie i maszyny służące kształtowaniu i wykorzystaniu potencjału przyrody, jak również zasady prawidłowego użytkowania i obsługi sprzętu technicznego.
Dzięki zawartym w programie zajęciom studenci Inżynierii maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych pozyskują wiedzę o podstawowych zasadach konstruowania maszyn i urządzeń technicznych znajdujących zastosowanie w pracach rolniczych i leśnych oraz w przetwórstwie żywności, a także wiedzę o nowoczesnych materiałach eksploatacyjnych stosowanych we współczesnych maszynach i pojazdach użytkowanych w sektorze rolno-spożywczym i leśnictwie.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych przygotowują do pracy w różnych gałęziach produkcji związanych z przemysłem leśnym, sektorem agroenergetycznym, stacjach obsługi i warsztatach naprawczych maszyn rolniczych i leśnych oraz w zakładach projektowania maszyn. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie również w instytucjach publicznych, czy ośrodkach badawczo- rozwojowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych spożywczych i leśnych
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia