ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE

ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE

Dodaj do ulubionych

ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Opis kierunku

Studenci kierunku zaawansowane materiały inżynierskie zdobędą wiedzę z zakresu nauk technicznych, matematycznych, chemicznych i fizycznych. Ponadto nauczą się opracowywać dokumentacje dotyczącą realizacji zadania inżynierskiego. Co więcej, rozwiną zdolności z obszaru projektowania, wytwarzania i testowania materiałów inżynierskich.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci mogą podjąć pracę w biurach projektowych, jednostkach kontroli jakości, laboratoriach badawczo-rozwojowych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem materiałów inżynierskich.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia inżynierskie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów, dlatego też aby jak najlepiej wypaść na tle innych kandydatów na kierunek zaawansowane materiały inżynierskie należy zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni wyższej.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie to:

 • matematyka,
 • fizyka,
 • informatyka,
 • chemia,
 • biologia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE?

   Zaawansowane materiały inżynierskie to studia techniczne skierowane do osób, które chciałyby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nauk inżynierskich i ścisłych. Program nauczania będzie oscylował wokół zagadnień związanych z informatyką, matematyką, chemią, fizyk a oraz materiałoznawstwem. Ponadto studenci rozwiną zdolności inżynierskie, które wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Zaawansowane materiały inżynierskie możemy podzielić na:

   1. Poziom

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Program nauczania na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie będzie oscylował wokół nauk technicznych, informatycznych, fizycznych, czy matematycznych. Studenci dowiedzą się więcej na temat wytrzymałości materiałów oraz inżynierii spalania. Ponadto rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się projektowania i wytwarzania materiałów inżynierskich. Co więcej poznają zasady realizacji zadania inżynierskiego i opracowywania specjalistycznej dokumentacji technicznej.

   W ramach kształcenia nauczą się także oceny właściwości materiałów oraz dowiedzą się, w jaki sposób obliczyć podstawowe parametry elektryczne, magnetyczne, optyczne i cieplne materiałów. Zyskają także umiejętności z zakresu badania mikro- i nanostruktury materiałów do ich charakterystyki, a także wykonywania podstawowych obliczeń. Uzyskaną wiedzę wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE?

   Studia na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE?

   Dyplom ukończenia studiów na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem, przetwarzaniem i zastosowaniem materiałów inżynierskich. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z biurami projektowymi, laboratoriami, jednostkami kontroli jakości, czy w branży motoryzacyjnej, lotniczej, chemicznej oraz kosmetycznej.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zaawansowane materiały inżynierskie:

   • laboratoria naukowo-badawcze

   • biura projektowe

   • firmy zajmujące się projektowaniem i wytwarzaniem materiałów

   • jednostki kontroli jakości

   • branża lotnicza, motoryzacyjna, chemiczna, kosmetyczna

   • własna działalność gospodarcza.

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAAWANSOWANE MATERIAŁY INŻYNIERSKIE

   Komentarze (0)