Program nauczania na kierunku inżynieria ochrony zdrowia i promocja zakłada realizację zajęć z zakresu różnorodnej tematyki, dzięki czemu studenci będą mieli szanse rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. Co więcej, w czasie kształcenia, dokonają wyboru specjalizacji dopasowanej do ich zainteresowań i planów zawodowych. Studia zakładają realizację dwóch interesujących ścieżek kształcenia.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria ochrony zdrowia i promocja możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek inżynieria ochrony zdrowia i promocja rozwiną wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, chemicznych, nauk o zdrowiu, czy zarządzania. Ponadto dowiedzą się więcej na temat inżynierii chemicznej oraz nauk prawnych, co z powodzeniem wykorzystają w przyszłej pracy zawodowej.
W ramach kształcenia nauczą się również zarządzania jakością, systemem ochrony zdrowia, usługami medycznymi, czy personelem placówek medycznych. Studenci zyskają zdolność podejmowania i koordynowania działań z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki, a także poznają zasady świadczenia usług medycznych. W planie znajdą się zajęcia i warsztaty o tematyce związanej z biologią człowieka, mikrobiologią ogólną, biochemią, chemią ogólną i organiczną oraz z toksykologią żywności. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym studenci zyskają cenne doświadczenie.
3. Gdzie studiować inżynierię ochrony zdrowia i promocję
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek inżynieria ochrony zdrowia i promocja: